Ciberzole
Sveikata

Ciberžolė – įdomūs faktai, kurių dar negirdėjote

Daugeliui puikiai pažįstama ciberžolė, kuri buvo ir tebėra labai populiari Indijoje, pasižymi daugybe privalumų mūsų sveikatai. O visų svarbiausia, kad ciberžolė šiandien yra plačiai pasitelkiama ir šiuolaikinėje medicinoje. Todėl pristatome jums keletą faktų apie ciberžolę, kurių galbūt dar nebuvote girdėję.

Didžiausia ciberžolės augintoja pasaulyje. Ar žinojote, kad Indijoje yra užauginama daugiausiai ciberžolės visame pasaulyje? Tiesą sakant, 80-90 % visos produkcijos pasaulyje yra užauginama vien tik Indijoje!

Didžiausia eksportuotoja. Indija ne tik užaugina daugiausiai ciberžolės, tačiau taip pat ji yra ir didžiausia ciberžolės eksportuotoja pasaulyje. 60 % visos pasaulinės ciberžolės eksporto rinkos užima būtent Indija.

Ciberžolės auginimas prieš tūkstančius metų. Nors kai kuriuose šaltiniuose yra nurodoma, kad senovės asirai apytiksliai 600 m. pr. Kr. žinojo apie ciberžolę, reikėtų nepamiršti, kad Harapos civilizacijoje (anuomet klestėjusios Indo slėnio civilizacijos centras) dar prieš 3000 m. pr. Kr. buvo auginama ciberžolė.

Auksinis Indijos prieskonis. Indija jau nuo seno yra garsi savo prieskoniais. Tuo tarpu iš gausybės įvairių prieskonių ciberžolė yra žinoma kaip auksinis tautos prieskonis – tokį pavadinimą ji gavo dėl savo nuostabios geltonos spalvos.

Ciberžolės kilmė. Nors dėl ciberžolės kilmės labai dažnai yra ginčijamasi, manoma, kad ciberžolė atsirado Pietų Indijoje. Tačiau kai kurie sako, kad ciberžolė iš tikrųjų atsirado Vakarų Indijoje. Tačiau, kaip bebūtų, ciberžolės kilmės regionais būtų galima pripažinti Pietų ir Pietryčių Aziją.

Dideli panašumai į imbierą. Ciberžolė atrodo labai panašiai kaip imbieras. Taip, turbūt šią akimirką jūs pasimetėte. Tačiau net jei žvelgdami į ciberžolę bei imbierą jūs nebegalite atsakyti, kuris yra kuris, tiesiog perlaužkite vieną arba kitą. Jei viduje matysite oranžiniai geltoną spalvą – tai bus ciberžolė, o jei rusvą spalvą – tai bus imbieras.

Geltona garstyčių spalva. Jei esate naudoję garstyčias ar kada nors susimąstėte, kaip jau paruoštos garstyčios gavo savo geltoną spalvą? Tokią spalvą garstyčios įgauna todėl, kad jas ruošiant yra įdedama ciberžolė.

Naudojama ir dažymui. Kai yra kalbama apie spalvas ir ciberžolę, labai svarbu ir įdomu paminėti, kad dėl savo nuostabios oranžinei geltonos spalvos ciberžolė plačiai yra naudojama ir kaip dažai.

Skirtingos ciberžolės rūšys. Galbūt dauguma iš jūsų iki šiol manėte, kad egzistuoja tik viena ciberžolės rūšis. Tačiau iš tikrųjų Indijoje auginama ne vienos rūšies ciberžolė. Vienos populiariausių yra „Nizamabad Bulb“, „Rajapore Turmeric“, „Sangli Turmeric“, „Alleppey Finger“.

Indijos miestas – Erode. Indijoje yra miestas, pavadinimu Erode. Šis miestas yra pats didžiausias ciberžolės prekybos centras visame pasaulyje. Dėl šios priežasties šį miestą taip pat vadina „Ciberžolės miestu“ arba „Geltonuoju miestu“.

Priešnuodis nuo Karališkosios kobros nuodų. Erikas Latmanas iš „Astono universiteto“ išsiaiškino, kad ciberžolė yra natūralus antiveninas (serumas nuo gyvatės įgėlimo) Karališkosios kobros nuodams.

Odos plaukelių atsikratymas. Šiandien didelė dalis moterų savo kasdienėje grožio priežiūros rutinoje pasitelkia pačius įvairiausius plaukelių šalinimo būdus, tačiau reta moteris žino apie ciberžolės poveikį nepageidaujamų odos plaukelių atsikratymui. Pasirodo, kad Indijoje moterys per amžius naudojo ciberžolės pastą tam, kad galėtų lengviau atsikratyti nepageidaujamų plaukelių.

Ciberžolė – Indijos šafranas. Ciberžolė Viduramžiais gyvenusių žmonių labai dažnai būdavo vadinama ir Indijos šafranu. Tokį pavadinimą ciberžolė gavo todėl, kad ji buvo tokia pat gera kaip ir šafranas, tačiau gerokai pigesnė.

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)