Sveikata

Porcelianinės laminatės dantims – kam jos skirtos?

laminatės dantimsDantys yra tarsi sielos veidrodis. Negana to, jog profilaktiškai skatinama pas odontologus lankytis kas pusę metų, siekiant užtikrinti nepriekaištingą burnos sveikatą, tačiau nuolat populiarėja ir kitos dantų bei burnos grožį išlaikyti padedančios priemonės. Pastaraisiais metais vis daugiau vartotojų sudomina įvairios dantų balinimo priemonės, leidžiančios holivudinę šypseną pasiekti nesilankant pas specialistus, o tiesiog namuose. Tačiau neretai įprastų priemonių neužtenka, kadangi dantys pakeičia ne tik savo spalvą, bet ir formą – suplonėja, tampa kone permatomi, suskilinėja. Vengiant griebtis dantų protezavimo šias problemas galima pašalinti naudojant alternatyvius metodus, tokius, kaip laminatės dantims.

Porcelianinės laminatės dantims yra itin plonos plokštelės, pagamintos iš dantų keramikos, tvirtinamos priekinėje danties pusėje. Laminatės įprastai būna 0,5-0,6 milimetro storio, taigi yra praktiškai nejuntamos. Pagrindinė laminačių paskirtis yra pagerinti dantų išvaizdą. Laminačių naudojimą galima sulyginti su danties paviršiaus atnaujinimu uždedant naują sluoksnį. Laminatės dantims yra naudojamos siekiant pakeisti danties spalvą, formą ar poziciją, taigi jas renkasi tie, kurių dantys yra praradę spalvą, nusidėvėję ar nežymiai išsikišę. Negana to, laminatės veikia ir kaip prevencinė priemonė – jas naudojant galima atkurti net ir smarkiai nudėvėto danties pirminę išvaizdą bei apsaugoti nuo tolimesnio dėvėjimosi.

Porcelianas žinomas kaip itin trapi medžiaga, tačiau porcelianinės laminatės išties išsiskiria savo ilgaamžiškumu. Taigi, nors porcelianas greitai dūžta, tačiau jį stipriai pritvirtinus prie pagrindinės laikančiosios struktūros (šiuo atveju – danties), jis gauna pakankamą atramą, dėl kurios maksimaliai sumažėja jo trapumas. Negana to, slidus, stiklą primenantis paviršius neleidžia prikibti nešvarumams, todėl ilgainiui dantys yra apsaugomi nuo išorės poveikio.

Svarstant ar laminatės dantims padės išspręsti turimas problemas, reikėtų pasikonsultuoti su savo odontologu. Tačiau šis dantų estetikos atkūrimo metodas yra sąlyginai naujas, todėl jį atlieka tikrai ne kiekviena gydymo įstaiga. Pavyzdžiui, odontologijos klinika sypsnis.lt siūlo ne tik šias ar kitas dantų estetikos atkūrimo paslaugas, tačiau ir dantų gydymo, burnos chirurgijos, sąkandžio korekcijos, dantų protezavimo bei balinimo paslaugas. Tad savo dantų ir burnos sveikatą reikėtų patikėti savo srities profesionalams – tik tokiu atveju neteks nusivilti, o investicija bus ilgalaikė.

(Perskaityta per mėnesį: 62, iš jų šiandien: 1.)