dangos stogui
Namai

Kaip atrodo šiuolaikinės dangos stogui?

dangos stoguiŠiuolaikinio namo konstrukcija neatsiejama nuo plokštinių stogų. Nuo senų laikų plokštieji stogai priskiriami tradiciniam dengimo variantui, tačiau galime pasidžiaugti, kad šiuolaikinės dangos stogui tapo kur kas praktiškesnės, patogesnės ir ilgaamžiškesnės. Žinoma, konkretaus stogo tipo pasirinkimas priklauso nuo daugybės išorinių rodiklių, pvz., individualios stiliaus pajautos, namo konstrukcijos ar aplinkinių namų ir kaimynystės.

Populiariausieji – plokštieji stogai

Šiuolaikiniai plokšti stogai – tai tradicinių variacijų ir modernių architektūrinių sprendimų dermė, užtikrinanti patikimą stogo eksploataciją. Tinkamai parinkta danga apsaugos nuo lauko temperatūrų pokyčių ir kritulių, vėjo ir speigo, tuo pačiu užtikrindama maksimalų komforto jausmą ir patikimą garso izoliaciją. Svarbiausias tokio stogo privalumas – paprasta, gan lengvai įrengiama konstrukcija, estetiškas dizainas ir funkcionalumas. Be to, toks stogas leidžia maksimaliai išnaudoti po juo esančią erdvę, kadangi nėra nuožulnių lubų. Statybų meistrai teigia, kad toks stogas idealiai tinka ir siauriems, nedidelių išmatavimų sklypams, kuomet labai svarbu, kad statinys užimtų kuo mažiau vietos.

Sparčiai populiarėjantys žalieji stogai

Sparčiai plintanti stogų naujovė – vadinamieji žalieji stogai, kurių istorija skaičiuojama dar nuo legendinių kabančiųjų Semiramidės stogų. Šiuo metu žalieji stogai itin populiarūs Pamyre – čia ant stogų beriama derlinga žemė, ant kurios auginamos daržovės, ir netolimoje Norvegijoje, kur minėtieji stogai atlieka ir šilumos izoliavimo funkciją. Tiesa, įrengiant žaliuosius stogus, būtina iš anksto pasidomėti proceso eiga, kadangi augalai gali įsiskverbti į mažiausius plyšelius ir juos išplėšti. Paprastai, siekiant apsaugoti konstrukciją nuo šaknų poveikio, klijuojama PVC ar folijos danga.

Svarbiausi kriterijai stogo paieškai

Dangos stogui gali skirtis įvairiais aspektais – kaina, patvarumu, ilgaamžiškumu, dengimo sprendimais ir t. t., todėl prieš pasirinkdami, turėtumėte pasitarti su šios srities profesionalais. Bendraukite tik su patikimais stogo dangų pardavėjais, kurie gali atsakyti į visus jūsų klausimus, parinkti konkrečiam architektūriniam sprendimui tinkamiausias dangas ir suteikti ilgalaikes garantijas. Be to, renkantis stogą svarbu įvertinti ne tik pastato tipą ir jo išplanavimą, bet ir estetikos reikalavimus. Statybos meistrai teigia, kad namo išvaizda didžiąja dalimi priklauso nuo stogo, todėl šis turėtų būti suderintas su bendra statinio išvaizda ir aplinkiniais namais. Šiuo atveju svarbu rinktis ne tik atitinkamą stogo dangą, bet ir pagalvoti apie dominuojančią spalvą, kuri turėtų harmoningai įsilieti į visumą.

 

(Perskaityta per mėnesį: 122, iš jų šiandien: 1.)