plastikiniai langai
Namai,  Pirkiniai,  ž.

Ką reikia žinoti apie plastikinių langų priežiūrą?

Plastikiniai langai taip greitai įsiliejo į mūsų gyvenimą, jog besigilindami į jų privalumus, visas teigiamas savybes, kurių pagrindinė yra sutaupyta šiluma namuose, dažnai pamirštame įsigilinti į jų priežiūros ypatumus. Plastikinių langų priežiūra nėra nei labai sudėtinga, nei keista, tačiau esama keleto smulkmenų kurias derėtų žinoti visiems, kurie nori, jog langai tarnautų ilgiau nei praeina garantinis periodas. Taigi šias smulkmenas ir aptarsime straipsnyje.

Kad langai nerasotų

Nors žmonės jau pakankamai žino apie vėdinimo sistemas ir vėdinimo poreikį, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kuomet langų rasojimas pakeitus medinius langus į naujus plastikinius išgąsdina. Seni, apie dvidešimt metų atitarnavę mediniai langai jau būna kiauri kaip rėtis, nesandarūs, todėl net priverstinai nevėdinat šviežio oro gūsis nuolat skverbiasi į kambarį. Tuo tarpu tinkamai sumontuoti plastikiniai langai užkerta kelią bet kokiems skersvėjams ir šalto (o tuo pačiu ir gryno) oro patekimui į kambarį. Taigi kartu su naujais plastikiniais langais, reikia prisiminti rekomendacijas nuolat vėdinti kambarius. Dažniausiai vėdinti reikia miegamąjį, vonią ir virtuvę – šiuose kambariuose labiausiai kaupiasi drėgmė bei mėgsta įsiveisti pelėsis. Vėdinti geriausia tiesiog du kartu per dieną, po 5-10 minučių plačiai pravėrus langus ir esant galimybėms sudarius skersvėjį. Per tiek laiko net šaltą žiemą sienos neatšąla, o staigiai pasikeitęs oras kambaryje greitai vėl įšyla. Vėdinamuose kambariuose langai nerasoja, drėgmė nesikaupia nei ant langų nei kambarių kampuose, išvengiama sienas ir lubas darkančio pelėsio, o šviežus oras padeda palaikyti puikią sveikatą.

Plastikinių langų valymas

Plastikiniai langai nėra itin reiklūs, rėmui nuvalyti užtenka paprastos švelnios medžiagos šluostės ir universalaus namuose turimo valiklio. Netinka tik valikliai, šveitikliai su abrazyvinėmis dalelėmis. Pastarieji gali pakenkti plastikui, jį subraižyti. Kruopštiesiems, norintiems, jog langai atrodytų nuolat kaip nauji, specialistai rekomenduota įsigyti PVC profilių valymo priemones. Jis suteikia profiliui blizgesio, atnaujina išvaizdą, nuvalius langai vėl atrodo kaip ką tik sumontuoti. PVC valiklis taip pat geriausia priemonė valant sunkiai nuvalomą purvą: rūdis, suodžius, aliejinius dažus, klijus bei laką. Priešingai nei mediniai langai, plastikiniai nėra dažomi, tad jų valymas ir priežiūra yra gerokai paprastesnė. Stiklui tinka visos įprastos stiklų valymo priemonės.

Varsčios reguliavimas

Sezoninė temperatūrų kaita bei langų elementų plėtimasis vasarą ir traukimasis žiemą daro įtaką lango sandarumui bei dėvėjimuisi. Norint nuolat džiaugtis sandariais langais, reikėtų du kartu per metus, pavasarį ir rudenį sureguliuoti varsčią, t.y. jos prispaudimą prie rėmo. Šaltuoju metų laiku ji turėtų būti labiau prispausta, tuo tarpu šiltuoju – ją reiktų atlaisvinti. Tai galima atlikti paprastai, su įprastais namuose turimais įrankiais (atsuktuvu ar šešiakampiu). Nuolat reguliuojant langus jie tarnauja daug ilgiau.

Drenažo išvalymas

Pradarius langą, rėmo tarpuose galima išvysti vandenį. Jo ten neturėtų būti, nes besikaupiantis vanduo pašalinamas į išorę per drenažą. Tačiau ilgainiui drenažo skylutė užanka nuo purvo, dulkių ir vanduo negali pasišalinti, pradeda tekėti ant palangės. Sprendimas paprastas – reguliariai stipresne srove (pavyzdžiui su gumine kriauše) išpūsti tarpą, išvalyti. Jei tai nepadeda drenažo skylutę galima atkimšti su plona vielute ar adata.

Daugiau ypatingų veiksmų plastikinių langų priežiūrai imtis nereikia. Kaip teigia ekspertai, reikia tiesiog protingo naudojimosi langais – nedaužyti, nebraižyti, nedeginti ir tuomet jie tarnaus kelis kart ilgiau nei trunka garantinis periodas.

(Perskaityta per mėnesį: 75, iš jų šiandien: 1.)