Sveikata

Ką daryti jog vaikas prie rašomojo stalo sėdėtų taisyklingai?

Svarbu lavinti taisyklingo sėdėjimo įgūdžius, pasirinkti tinkamą stalą ir kėdę. Vaikai mokydamiesi turėtų daryti trumpas pertraukėles, atllikti keletą pratimų, o ne visą laiką sėdėti prie rašomojo stalo. Pirkdami vaikui kėdę atsižvelkite į jo ūgį, kūno sudėjimą ir poreikius. Šiuo atveju geriausiai tiktų ergonominė kėdė. Vaikiškos ergonominės kėdės turi daug privalumų: yra reguliuojamo aukščio, pagal vaiko ūgį galima koreguoti sėdynės ir atlošo aukštį, atlošai yra ergonomiškai išformuoti, paminkštinta sėdynė, patogu sėdėti ir užtikrina puikią  vaiko laikyseną. Prie rašomojo stalo vaikai praleidžia daug laiko, atlikdami namų darbus ir įvairias užduotys su kompiuteriu, kad vaikas  prie ergonominio rašomojo stalo sėdėtų taisyklingai, kėdės aukštį ir atlošo pasvirimo kampą užfiksuokite po sėdyne pritvirtinta rankenėle ir tinkamai sureguliuokite. Ergonomiška kėdė turi nevaržyti vaiko judesių, o padėti atsipalaiduoti, susikaupti, sėdėti taisyklingoje padėtyje, nes  ateityje gali turėti įtakos ir sveikatai.

Ergonominio sėdėjimo privalumai

Ergonominėje kėdėje vaikui nereikia sėdėti vienoje pozoje, suteikiama galimybė mankštinti raumenis, pagerinti kraujotaką, skatina vaiko fizinį ir psichologinį vystymąsį. Vaiko kūnas auga, todėl ergonominę kėdę galima pastoviai reguliuoti prie jo kūno ir ūgio sūdėjimo. Svarbu, kad ši kėdė turėtų tinkamą atramą nugarai, kad stuburą išlaikytų taisyklingoje padėtyje. Apatinė nugaros dalis ir pečiai turi remtis į kėdės atlošą. Sureguliuoti sėdynės gylį, taip, kad užtikrintų netrukdomą kraujo apytaką kojose.

Biuro ergonominės kėdės

Svarbiausi kriterijai renkantis biuro kėdę: turi būti patogi, tinkamo aukščio, turėti aukščio reguliavimo rankenėlę ir pritaikoma įvairaus ūgio žmonėms, jei kėdės aukštis bus per didelis, gali sutrikti  kraujotaka, o jei aukštis per mažas, bus labiau apkraunama apatinė kūno dalis, dėlto gali atsirasti skausmai klubų srityje. Kėdės gamybai gali būti naudojama: medžiaga, oda, odos pakaitalas ar plastmasė. Populiariausia medžiaginė ergonominė kėdė, nes ji pralaidi orui ir užtikrina komfortą visais metų laikais.

(Perskaityta per mėnesį: 13, iš jų šiandien: 1.)