Sveikata

Dantų implantai – ką turėtumėte žinoti?

Nuolat tobulėjančios dantų priežiūros priemonės bei procedūros leidžia net aplaidžiausiems asmenims pasirūpinti padoria burnos sveikata. Tačiau net patys rūpestingiausi žmonės gali susidurti su netikėta danties netektimi. Iškritęs ar net nuskilęs dantis sukelia daugybę problemų: pažeista šypsena ir natūralios dantų funkcijos nukrypimas pamažu išsivysto į netikėtas dantų ir dantenų ligas ir sukelia žandikaulio deformaciją. Taip pat traumos ar nelaimingo atsitikimo metu dantų bei aplinkinių audinių pažeidimai gali brangiai kainuoti, jei laiku jais nepasirūpiname. Geriausias būdas išvengti rimtų sveikatos sutrikimų – pakeisti prarastą dantį implantu – titano sraigteliu, prarastos natūralios šaknies pakaitalu. Danties implanto pritvirtinimas atkuria natūralų, optimalų burnos funkcionalumą, o ant jo tvirtinimas, aukštos kokybės keramikinis protezas atrestauruoja, nepriekaištingą natūralią šypseną. Jei neseniai praradote dantį, tai ši procedūra – pats geriausias danties atstatymo būdas.

Kaip jau paminėjome, dantų implantaciją galime paskirstyti į du etapus: titano šaknies įsriegimas bei vainikėlio pritvirtinimas. Dirbtinis implantas yra gaminamas iš titano dėl saugaus medžiagos sąveikavimo su jautriais žmogaus kūno audiniais. Šis metalas naudojamas ir kitose medicinos procedūrose. Kiek vėliau gydytojas – odontologas akylai stebi osseointegracijos procesą – dirbtinės šaknies susiliejimą su žandikauliu ir jautriais aplinkiniais audiniais prarasto danties plote. Jei šis procesas sėkmingas, titano sraigtelis sugyja su žandikauliu ir atlieka natūralios šaknies funkcijas. Antro etapo metu ant dirbtinės šaknies pritvirtinamas keramikinis vainikėlis.

Dantų implantacija – tai itin saugi ir veiksminga danties atkūrimo procedūra, tačiau nemažai pacientų dėl tingumo arba baimės vis atidėlioja vizitą pas odontologą. Danties atstatymo atidėliojimas pamažu stiprins potencialias sveikatos problemas, tad pateikiame jums svarbią informaciją, kuri padės greitai susipažinti su dantų implantais. Ši procedūra nėra pigi, tačiau jos suteikiamų rezultatų vertė – tai nuostabi investicija.

Itin lengva priežiūra

Priešingai nei su kitais dantų atstatymo būdais, dantų implantai nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Pasirinkus dantų implantaciją jums nereiks keisti savo dantų priežiūros rutinos. Šios modernios procedūros kaina kur kas didesnė, tačiau pacientas sutaupo nepirkdamas ypatingų priežiūros priemonių tilteliams, protezams bei kitiems dantų atstatymo būdams. Brangesnė procedūra pasirūpina viskuo, kad pacientas galėtų pamiršti apie prarastą dantį ir gyventi įprastą pilnavertį gyvenimą.

Natūrali šypsena

Pasirinkus pačius geriausius, aukštos kokybės keramikinius vainikėlius, jūsų atstatyti dantys bus neatskiriami nuo sveikųjų. Idealus šypsenos atstatymas itin džiugina pacientus, praradusius priekinius dantis, tačiau ne kiekvienas pacientas gali sau leisti šiuos itin kokybiškus protezus. Jei neturite pakankamai lėšų, ant implanto galite tvirtinti pigesnio metalo vainikėlius. Ši alternatyva yra itin naudinga tolimesniems, nematomiems dantims, kai mokėti už brangius keramikinius vainikėlius nėra prasmės, tad pasirinkę metalą sutaupysite ir atstatysite optimalią burnos sveikatą ir funkcionalumą.
Daugiau informacijos apie dantų implantavimą rasite čia.

(Perskaityta per mėnesį: 14, iš jų šiandien: 1.)