Sveikata

Svarbūs kačių priežiūros patarimai

Katės yra mylimos draugės, garsėjančios dėl savo nepriklausomo charakterio, žaismingo elgesio ir meilios asmenybės. Būdami atsakingi augintinių savininkai, privalome savo katėms suteikti reikiamą priežiūrą ir dėmesį, kad jos gyventų pilnavertį gyvenimą.

Mityba

Gerai subalansuota mityba yra labai svarbi bendrai jūsų katės sveikatai ir gyvybingumui. Rinkitės aukštos kokybės kačių maistą, atitinkantį jų amžių, veislę ir aktyvumo lygį. Ieškokite tokių variantų, kuriuose yra būtinų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, baltymų, vitaminų ir mineralų, ir venkite šerti jas maistu nuo stalo ar maistu, kuris gali būti kenksmingas jų virškinimo sistemai. Užtikrinkite nuolatinę prieigą prie šviežio, švaraus vandens, kad išvengtumėte dehidratacijos.

Reguliari veterinarinė apžiūra

Reguliarūs veterinariniai patikrinimai yra labai svarbūs norint stebėti katės sveikatą ir anksti aptikti bet kokias galimas problemas. Planuokite kasmetinius veterinarijos gydytojo rekomenduojamus sveikatingumo patikrinimus, skiepus ir gydymą nuo parazitų. Šių apsilankymų metu veterinarijos gydytojas atliks išsamią apžiūrą, aptars visus jums rūpimus klausimus ir pateiks rekomendacijas dėl prevencinės priežiūros priemonių, pritaikytų jūsų katės poreikiams.

SVARBU: Daugiau informacijos nuorodoje

Reguliarus katės šukavimas ir higiena

Katės paprastai yra išrankios šukuosenai, tačiau joms vis tiek gali prireikti pagalbos atliekant tam tikrus priežiūros darbus. Reguliariai šukuokite savo katės kailį, kad pašalintumėte palaidus plaukus ir išvengtumėte kutulų susidarymo, ypač ilgaplaukių veislių katėms. Kai ateina laikas, kirpkite nagus, kad jie neperaugtų ir nesukeltų diskomforto. Reguliariai valykite ausis ir dantis, kad palaikytumėte gerą higieną ir išvengtumėte galimų rimtų dantų problemų.

Katės kraiko dėžės priežiūra

Jūsų katės patogumui ir gerovei labai svarbu užtikrinti švarią ir prieinamą kraiko dėžę. Pasirinkite pakankamai didelę kraiko dėžę, kad katė galėtų patogiai judėti, ir pastatykite ją ramioje, lengvai pasiekiamoje vietoje. Kasdien iškratykite kraiko dėžę, kad pašalintumėte atliekas, ir reguliariai keiskite kraiką, kad išvengtumėte nemalonaus kvapo ir bakterijų kaupimosi. Apsvarstykite galimybę naudoti bekvapį grumstuotą kraiką, nes daugelis kačių jį labiausiai mėgsta.

Pasirūpinimas aplinka

Katės iš prigimties yra medžiotojos ir tyrinėtojos, todėl labai svarbu suteikti joms protinės ir fizinės stimuliacijos galimybių. Pasiūlykite įvairių žaislų, draskyklių ir interaktyvių žaidimų, kad katė būtų linksma ir užsiėmusi. Sukurkite vertikalią erdvę su kačių medžiais ar lentynomis, kad katės galėtų laipioti ir tupėti, ir suteikite galimybę prieiti prie saulėtų langų, kad galėtų stebėti paukščius ir šildytis prieš saulutę. Reguliariai keiskite žaislus, kad jūsų katės aplinka būtų stimuliuojanti ir įdomi.

Socializacija ir žaidimai

Kokybiškas laiko praleidimas su kate žaidžiant ir bendraujant stiprina jūsų tarpusavio ryšį ir suteikia būtiną psichinę stimuliaciją jūsų katei. Kiekvieną dieną skirkite laiko žaidimams ir įtraukite katę į interaktyvius žaidimus, pavyzdžiui, gaudynių žaislus, plunksnų lazdeles ar lazerines rodykles. Eksperimentuokite su įvairių tipų žaislais, kad sužinotumėte, kokia veikla jūsų katei patinka labiausiai, ir atitinkamai pritaikykite žaidimų sesijas.

Sterilizacija arba kastracija

Kačių sterilizacija arba kastracija yra svarbus atsakingo augintinio laikymo aspektas. Sterilizacija ir (arba) kastracija ne tik padeda išvengti nepageidaujamų vadų, bet ir suteikia daug naudos jūsų katės sveikatai, įskaitant tam tikrų reprodukcinių vėžinių susirgimų rizikos ir elgesio problemų mažinimą. Su veterinarijos gydytoju aptarkite optimalų sterilizacijos ir (arba) kastracijos laiką, atsižvelgdami į savo katės amžių, veislę ir bendrą sveikatos būklę.

Pasirengimas ekstremalioms situacijoms

Nelaimingi atsitikimai ir avarinės situacijos gali nutikti netikėtai, todėl labai svarbu būti pasiruošusiam. Visuomet po ranka turėkite netoliese esančių veterinarijos klinikų kontaktinę informaciją. Turėkite namuose pirmosios pagalbos rinkinį gyvūnams ir žinokite, kaip suteikti pirmąją pagalbą kritiniais atvejais.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)