kontaktiniai lęšiai
Sveikata

Spalvoti kontaktiniai lęšiai ir jų pasirinkimas

kontaktiniai lęšiaiJei nusprendėte pakeisti akių spalvą, galime užtikrinti, kad tai padarysite be rimtesnių iššūkių – optikos salonai siūlo plačią spalvotų kontaktinių lęšių pasiūlą, atitinkančią išrankiausių pirkėjų lūkesčius. Nors populiariausias sprendimas – įprastų spalvų (žali, mėlyni, pilki ir rudi) kontaktiniai lęšiai, didelio dėmesio sulaukia ir neįprastų spalvų bei raštų gaminiai, pvz., raudoni arba balti, katės akių formos lęšiai. Primename, kad prieš pirkdami spalvotus lęšius, visų pirma turite pasitarti su akių gydytoju ir rinktis konkrečiai jums tinkančius gaminius.

Šiandien spalvoti lęšiai yra suvokiami kaip išskirtinė stiliaus detalė, suteikianti unikalaus žavesio. Minėtąjį aksesuarą renkasi ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus pirkėjai. Kontaktiniai lęšiai gali visiškai pakeisti akių spalvą arba paryškinti dabartinį akių atspalvį. Be to, šiuos lęšius gali nešioti tiek regėjimo sunkumų neturintys pirkėjai, tiek asmenys, kuriems reikalingos korekcinės priemonės, t. y. spalvoti lęšiai gali būti gaminami su dioptrijomis arba be jų. Tiesa, žmonės, kurie nešioja įprastus kontaktinius lęšius, teigia, kad spalvoti gaminiai gali pakeisti realias spalvas.

Vienas svarbiausių spalvotų lęšių privalumų, nekalbant apie stilistinius sprendimus, yra jų patraukli kaina. Tokie lęšiai kainuoja tiek pat kaip ir įprasti gaminiai. Dar vienas privalumas – itin plati pasiūla ir galimybė rinktis iš unikalių spalvų. Be to, tinkamai parinkti lęšiai gali kurti ne tik įvaizdį, bet ir tam tikrą personažą, t. y. įgyvendinti katės, vampyro, raganos ar kitus karnavalo sprendimus. Tai itin aktualu švenčių metu. Vienas unikaliausių sprendimų – lęšiai, šviečiantys tamsoje. Tiesa, pastarasis sprendimas nepritaikomas lęšiams su dioptrijomis, todėl tokiu aksesuaru gali puoštis tik gerai matantys asmenys. Iš kitos pusės, diskusijas kelia lęšiuose esantys fosforas, kuris, manoma, gali kenkti žmogaus organizmui.

Apibendrinant, galima išskirti 3 spalvotų lęšių grupes. Pirmiausia – tai spalvą paryškinantys kontaktiniai lęšiai. Tokie lęšiai rekomenduojami šviesioms akims, suteikiant joms ryškesnį toną. Minėtasis pirkinys atrodo labai natūraliai ir išraiškingai. Tiesa, tokie lęšiai netiks tamsioms akims, nes natūrali spalva užgoš lęšio atspalvį. Antrajai grupei priskiriami akių spalvą keičiantys lęšiai. Tai gaminiai, turintys daugiau pigmento ir akims suteikiantys visiškai kitą spalvą. Itin populiarus šios kategorijos gaminys – lęšiai, optiškai padidinantys akis. Trečiajai grupei priskiriami išskirtinio dizaino lęšiai, paprastai naudojami karnavalui ir šventėms, kuriose dominuoja neįprasto stiliaus sprendimai.

Kad lęšiai nesukeltų sveikatos problemų, privalote skirti laiko jų priežiūrai. Spalvotus lęšius būtina išsiimti prieš miegą ir laikyti specialiai lęšių priežiūrai skirtame tirpale. Niekada nelieskite lęšių purvinomis rankomis. Jei kontaktiniai lęšiai sukelia nemalonų dirginimą ar skausmą, nieko nelaukdami juos išsiimkite ir praplaukite, naudodami specialius valiklius.

(Perskaityta per mėnesį: 336, iš jų šiandien: 1.)