Internetas,  Ne į temą,  Paslaugos,  Technologijos,  Verslas

Ką turite žinoti prieš užsisakant SEO paslaugas?

seoInternetinė reklama jau įgauna pagreitį – kasmet reklamos tinklai bei agentūros skaičiuoja vis didesnius pelnus, tačiau nereikia pamiršti, jog ir SEO paslaugas teikiantys specialistai sulaukia vis daugiau užsakymų. Lietuvoje rinkodara užsiimančios bendrovės bei privatūs specialistai gali pasiūlyti itin pigias ir profesionalias paslaugas, tačiau visada rekomenduojama būti budriems, nes mat internete gausu ir sukčių. SEO paslaugos dabar yra vienos populiariausios tarp būdų reklamuotis savo interneto projektus, tačiau verta pabrėžti, kad niekada nėra nustatomi vienodi įkainiai kiekvienai svetainei. Ką verta žinoti ketinantiems užsisakyti SEO paslaugas?

Optimizacijos paslaugų įkainiai įprastai nustatomi tik atsižvelgus į konkurenciją, kliento pageidavimus. Kokie tie pageidavimai? Dažniausiai tai būna raktinių žodžių parinkimas. Tuo raktinius žodžius specialistai turi iškelti paieškos sistemose t.y. pagal tuos terminus klientų svetainės turi būti rodomos kuo aukštesnėse vietose. Kuo aukštesnės vietos nori klientas, tuo optimizacijos paslaugos bus brangesnės. Jeigu svetainei pritaikyti raktiniai žodžiai yra labai konkurencingi, tai tada bus sunku iškelti tokią svetainę, o jeigu sunku, vadinasi bus ir brangu. Kuo aukštesnės konkurencijos raktiniai žodžiai, tuos didesnes sumas teks mokėti specialistams.

Visas optimizacijos procesas susideda iš dviejų pagrindinių etapų. Pirmasis visada susijęs su svetainių vidiniu optimizavimu – sutvarkoma pati svetainė, jog šios kodas atitiktų paieškos sistemų keliamus reikalavimus. Taip pat sudedamos nuotraukos su atitinkamais atributais, sutvarkomas visas turinys, optimizuojamas svetainės greitis ir t.t. Viskas kas susiję s svetainės tvarkymu yra įvardijama kaip vidinė optimizacija.

Išorinei optimizacijai priklauso būtent nuorodų rinkimas, darbas su socialiniais tinklais ir t.t. Išorinė optimizacija reiškia, kad tiesiog svetainė yra populiarinama, bandoma pakelti jos autoritetą paliekant aktyvias nuorodas kitose svetainėse. Toks optimizacijos procesas yra ilgesnis už vidinę optimizaciją. Nuorodų rinkimu užsiimantys specialistai žino, kad jokiu būdu negalima pririnkti daug nuorodų per trumpą laiką, nes vėliau tai gali užtraukti nuobaudą – svetainė gali būti išmesta iš paieškos sistemų. Na tai blogiausias scenarijus, todėl turėkite galvoje, kad geriausia būtų rinktis profesionalų SEO specialistą, o ne neaiškų ir siūlantį itin mažus paslaugų įkainius.

(Perskaityta per mėnesį: 71, iš jų šiandien: 1.)