Paslaugos

Kada parankiausia įsirengti rekuperacinę sistemą: statant ar jau pastačius namą?

Tikriausiai žinote, kad, remiantis įvairiomis direktyvomis ir statybų reikalavimais, visi naujai statomi namai turės atitikti energetinio naudingumo reikalavimus ir būti ne žemesnės kaip B-C kategorijos, o laikui bėgant atitikti ir A klasės reikalavimus. Šiltas ir sandarus namas – viskas atrodo puiku ir gerai. Tačiau yra vienas „bet“ – gamtos dėsnių mes pergudrauti negalime, todėl jei norite šilto namo su tinkamu mikroklimatu, teks įsirengti ir ventiliacijos sistemą. Antraip rizikuojate gyventi apsupti pelėsio ir įvairiausių ligas sukeliančių mikroorganizmų. Pastarieji nevėdinamose patalpose auga it mielės.

 Deja, iki šiol kai kurie iš besistatančių namus asmenų vėdinimo, arba kitaip – rekuperacinės sistemos įrengimą laiko nebūtinu „malonumu“ ir atideda jį vėlesniam laikui. Daugelio nuomone, vėdinimo sistemą bus galima įsirengti ateityje, namuose jau gyvenant. Tačiau ventiliacijos įrengimas dar tik statomame name yra kur kas pigesnis ir paprastesnis, nes vėdino kanalai išvedžiojami tarp perdangų nepažeidžiant apdailos.

 Jei pastatas nevėdinamas kaip priklauso, drėgmė labiausiai name kaupiasi žiemos sezonu. Savo efektyvumą nevėdinant patalpų gali prarasti ir šilumą izoliuojančios medžiagos, nes jos dėl prastos ventiliacijos drėksta. Nevėdinant patalpų, oro kokybė nuolat prastėja ir lemia patalpose gyvenančių asmenų savijautą.

 Oro kokybė prastėja jau vien žmogui kvėpuojant, tad kas dvi valandas reikia gerai išvėdinti patalpas plačiai atveriant langus. Priminsime, kad dabar numatytose higienos normose rekomenduojama, kad kas valandą turi pasikeisti apie pusė patalpų oro, o kas 2 valandas – ir visas oras, kurio kvėpuojama. Todėl vėdinti mechaniniu būdu tampa labai sudėtinga, nes langus darinėti gali tekti kas 1-2 valandas. Vėdinimas atveriant namų langus – tai energijos švaistymas, nes į lauką drauge su prastu oru išeina ir šiluma.

 Automatinės ventiliacijos įrengimas išsprendžia daugelį problemų. Automatiškai vėdinant patalpas, pašalinami kvapai, atsiradę gaminant maistą, vandens garai po maudynių, taip pat visi degimo produktai ir kiti teršalai, atsiradę mums atliekant įprastus dienos darbus. Nevėdinant patalpų, kenksmingų medžiagų koncentracija gali būtini didesnė už leistinas normas, ir tai sukelia negalavimų ne tik žmonėms, bet ir neigiamai veikia pastatą.

(Perskaityta per mėnesį: 71, iš jų šiandien: 1.)