maisto papildai sportui
Sveikata

Maisto papildai sportui ir steroidai

maisto papildai sportuiSporto klubo „rėmėjai“ – žmonės, kurie pamiršta kelią į sporto klubą, vos tik prasideda kepsnių ir alaus sezonas, išvydę raumeningą ir puikiai ištreniruotą kūną, ima šnibždėtis: „va, šitas tai „prisipumpavęs“ steroidų“, „tokiu negali būti, jei nevalgai anabolikų“ ir pan. Atrodo, kad gyvename informaciniame amžiuje, kai visas žinių spragas galime lengvai užpildyti, tačiau mitas, kad maisto papildai sportui ir steroidai yra vienas ir tas pats, yra išties giliai įsišaknijęs.

Maisto papildai sportui – tai mitybos priedas, kuris papildo mūsų mitybą ir padengia jos trūkumus. Pavyzdžiui, sportuojantis žmogus, kurio tikslas priaugti raumenų masės, nėra pajėgus suvartoti tiek baltyminio maisto per dieną, kiek jam reikėtų, todėl savo mitybą papildo baltyminiais kokteiliais. Sportuojant yra būtinos BCAA amino rūgštys, tačiau jų žmogaus organizmas negamina, o gauna su maistu, jei mityba nėra griežtai susistyguota ir sureguliuota, visada galima vartoti amino rūgščių kompleksus. Taip, maisto papildai sportui padeda greičiau pasiekti norimus rezultatus, tačiau to nedaro sveikatos sąskaita, o juos nustojus vartoti, sporto salėje praleistas laikas nenueina veltui.

Tuo tarpu, steroidai yra sintetiniai testosterono gamintojai, kuriuos vartojant raumenų masės galima priaugti greičiau ir daugiau. Be to, ženkliai padidėja sportininko jėga ir ištvermė. Visgi, prie steroidų yra priprantama, o nustojus juos vartoti akivaizdžiai sumažėja raumenų masė ir jėga, todėl sportininkas, norėdamas susigrąžinti formas, vėl griebiasi švirkštų arba tablečių. Tad tai tarsi užburtas ratas, kai vieną kartą paragavęs, negali sustoti. Bet tai tikrai ne vienintelis steroidų vartojimo pašalinis poveikis. Dauguma sportininkų, vartojantys steroidus, kenčia nuo psichinių sutrikimų ir agresijos priepuolius keičia depresiją. Be to, steroidai turi išties daug įtakos ir lytiniam pajėgumui. Impotencija – tai steroidų sukelta pasekmė, kuri gniuždo sportininką ir fizikai, ir psichologiškai. O ką jau kalbėti apie kitus šalutinius poveikius:

  • Kraujo sutirštėjimas bei arterijų užsikimšimas;
  • Padidėjusi širdies ligų rizika;
  • Padidintas kraujospūdis;
  • Padidėjusi cukrinio diabeto rizika;
  • Padidėjusi inkstų ir prostatos vėžio rizika.

Taigi viską apibendrinant, būtina dar karta pažymėti, kad steroidai ir maisto papildai sportui tikrai nėra vienas ir tas pats. Pastarieji prisideda prie jūsų tikslų pasiekimo ir geresnės savijautos. Visgi, prieš pradėdami vartoti papildus sportui, pasitarkite su profesionalais.

(Perskaityta per mėnesį: 167, iš jų šiandien: 1.)