Transportas

Kaip įsigyti kokybiškas vasarines padangas?

Yra skirtumas tarp padangų pasirinkimo ir tinkamų padangų pasirinkimo. Renkantis padangas tenka susidurti skirtingais prekiniais ženklais, skirtingais dydžiais, padangų tipais, todėl lengva susipainioti. Šiame straipsnyje bus pateikti esminiai faktai, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį, norint pasirinkti tinkamas ir kokybiškas vasarines padangas savo transporto priemonei. 

  1. Dydis

Pirmas dalykas, kurį reikia nustatyti – reikiamos padangos dydis. Padangos būna įvairaus skersmens, taigi, kaip sužinoti, koks dydis yra tinkamiausias? Vienas iš būdų yra patikrinti informacinę lentelę vairuotojo pusės durelių viduje. Tai pasakys konkretaus automobilio ratų skersmenį. Taip pat skersmenį galima pažiūrėti ant dabartinių padangų.

  • Tipas  

Išsiaiškinus padangos dydį, pats laikas išsiaiškinti, kokio tipo padangos yra reikalingos, nes jų yra daug. Padangų tipas yra dažniausiai pasirenkamas pagal gyvenamą vietovę ir gyvenimo būdą, tad dabar, artėjant šiltajam metų sezonui, aptarkime, kokios padangos yra tinkamos naudoti vasarą.

  • Vasarinės padangos: dažnai „įprastos“ padangos yra vadinamos „vasarinėmis“. Iš esmės vasarinės padangos gali būti naudojamos trim metų sezonais – pavasarį, vasarą ir rudenį. Vasarinės padangos turi užtikrinti gerą sukibimą važiuojant šlapia kelio danga, todėl puikiai tinka pavasario lietui ar vasaros perkūnijai. Tačiau šių padangų minkšta guma turi savybę sukietėti, kai temperatūra nukrinta žemiau, todėl jos yra netinkamos naudoti šaltuoju metų sezonu.
  • Viso sezono padangos: šios padangos sukurtos sklandžiam ir ramiam važiavimui, taupiai naudojant degalus ir užtikrinant ilgą protektoriaus tarnavimo laiką. Kadangi šios padangos sukurtos važiuoti visą sezoną, jos puikiai tinka vairuotojams, gyvenantiems ten, kur yra švelnios ir šiltos žiemos ir nebūna labai ekstremalių oro sąlygų.

Paskutiniai dalykai į kuriuos reikia atsižvelgti nustačius padangų dydį ir tipą yra specifinės skirtingų padangų savybės, pvz.: kaina, išvaizda, prekės ženklas ir kt. Kitaip tariant šioje dalyje reikia pasirinkti geriausią padangą iš gerų!

(Perskaityta per mėnesį: 11, iš jų šiandien: 1.)