Namai

Ką reikia žinoti prieš perkant židinį?

Daugelis teigia, kad namuose židinys suteikia jaukumo, grožio, todėl nenuostabu, kad jų populiarumas nemažėja. Tiesa, pardavėjai pastebi, kad daugelis atvykę įsigyti židinio, stokoja tam tikrų žinių, todėl neretai tenka atsisakyti savo prieš tai numatyto sprendimo. Visa laimė, kad konsultuojant gyvai, galima dar neįsigijus išvengti nesklandumų, o ką daryti perkant internetu?

Prieš įsigyjant židinį labai svarbu žinoti keletą dalykų: kokia bus židinio paskirtis, kokio galingumo jis reikalingas, ar reikalingos papildomos funkcijos. O dabar apie viską iš eilės. Židinio tipas priklauso nuo jame integruoto ugniakuro, kurie gali būti plieniniai arba ketiniai. Nuo čia dažniausiai ir prasideda diskusija apie tai, koks židinys yra reikalingas.

Taigi, židinių kapsulės – plieniniai ugniakurai, yra pagaminti iš plieno lakštų. Šių židinių išvaizda yra patraukli, o asortimentas ir įvairovė labai plati, todėl nesudėtinga priderinti prie bet kokio namų interjero. Plieninių židinių pranašumas toks, kad jo sienelės neįkaista, todėl gali būti statomi arti baldų ar prie pat sienos, be to, šiuos įrenginius dažniausiai galima jungti prie centrinės šildymo sistemos.

Tiesa, plieninius židinius vertėtų rinktis tais atvejai, kai židinys naudojamas ne nuolatos, nes plienas nėra toks atsparus. Tuo tarpu ugniakurai iš ketaus pasižymi ilgalaikiškumu net ir kūrenant juos nuolatos. Todėl, nors ir retai taip būna, tačiau ketiniai židiniai yra tinkami ir kaip pagrindinis šildymo šaltinis mažesniuose, pvz., sodo nameliuose. 

Ketiniai židiniai yra atsparūs temperatūros pokyčiams, todėl gali tarnauti net iki 20 metų. Priešingai nei plieniniai, šių židinių korpusas įkaista, o jo skleidžiama šiluma greičiau įšildo patalpas. Tačiau šiuos židinius montuoti reikia atokiau nuo baldų, o turintiems mažų vaikų reikėtų pasirūpinti apsaugine tvorele.

(Perskaityta per mėnesį: 22, iš jų šiandien: 1.)