Finansai

Ekonomikos ir inovacijų ministrė aptars paramos verslui skirstymą

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį, balandžio 2 d., 8 val. susitiks su Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovu Aurimu Želviu ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadove Edita Janušiene ir aptars pagalbos verslui dalijimo spartą bei šių institucijų pasirengimą administruoti antrojo subsidijų paketo – 120 mln. eurų – skirstymą.  

Paramos nuo pandemijos nukentėjusiam verslui skirstymo greitis yra svarbiausias prioritetas, todėl ministrė domėsis, kaip sekasi už paramos skirstymą atsakingoms institucijoms dalinti lėšas pagal jau taikomas tris paramos priemones: subsidijas nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, pagalbą individualiai dirbantiems asmenims ir kompensacijas turgavietės prekeiviams.

Vyriausybei šią savaitę patvirtinus antrojo subsidijų paketo koncepciją ir ją artimiausiomis savaitėmis suderinus su Europos Komisija, LVPA ir VMI turės administruoti ir šią pagalbos verslui priemonę. Todėl ministrė domėsis, kaip šios institucijos yra pasirengusios greitai ir efektyviai priimti verslo paraiškas, taip pat ar nėra reikalingi papildomi ištekliai, kad įstaigos galėtų dirbti operatyviau.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija akcentuoja, kad sprendimai dėl paramos turi būti priimami kas savaitę, o skirstant paramą turi būti kuo mažiau biurokratinių kliūčių ir formalumų. Prioritetas turi būti teikiamas ypač mažoms įmonėms, kurioms skiriama santykinai nedidelė paramos suma.

Šiuo metu yra išdalinta 31, 23 mln. eurų subsidijų, 1,63 mln. eurų turgavietės mokesčio kompensacijų.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)