toyota
Transportas

Kelionės artimose valstybėse

toyotaGalvodami apie atostogas, dažnai trokštame tolimų kraštų. Na, šiame kontekste ir pietinės Europos šalys – jau tolimas regionas, leidžiantis pasinerti į egzotišką pasaulį trumpų atostogų metu. Deja, mūsų Lietuvą supančios šalys dažnai pamirštamos, atrodo nuobodžios, neįdomios, galų gale nei kiek nevilioja jų klimatas, retai kada kuo kitoks nei Lietuvoje. Tačiau vis dažniau atrandamos ir artimosios kelionės po Lenkiją, Latviją, Estiją, rečiau – Rusiją ar Baltarusiją. Ir kelionės automobiliu, leidžiančios mobiliai per savaitgalį aplėkti tik jus dominančias vietas, nesigilinant į kelionių agentūrų siūlomų paketų tokius objektus, kurie jums visai neatrodo žavūs. Ko reikia tokiai kelionei? Drąsos, šiek tiek planavimo, draugų ar šeimos ir patikimo automobilio. Visa kita – kažkaip tai bus. Ir štai jau leidžiatės pažinti nors ir panašaus, bet vis tik kito pasaulio.

Žinoma, tokiai kelionei svarbu turėti patikimą automobilį. Gal būtent dėl to dažnas vengia tokių išvykų, nes bijo, jog jo penkiolikos metų Passatas neatlaikys kur nors užsienyje ir teks pakloti rimtas sumas už jo remontą ar net parvežimą į Lietuvą. Na taip, ne visų garažuose stovi nauja patikima Toyota, tačiau yra kitų būdų šią problemą išspręsti. Na, bent jau riziką. Pradžiai, žinoma, galima automobilį apdrausti su pilnu aptarnavimu ir užsienyje. Taip, tai kainuos nepigiai net ir vos keliom dienom, tačiau turint omenyje galimas blogybes, suma neatrodys. Kitas variantas, tai – automobilio nuoma. Dar gana reta Lietuvoje, tačiau įprasta užsienyje, ši paslauga leidžia ne tik gauti praktiškai naują, tvarkingą ir pilnai apdraustą automobilį, bet dar ir išsirinkti modelį, kokio norite. Tai gali būti nuo mažo ekonomiško automobiliuko porai iki mikroautobuso ar net kemperio būriui draugų. Ir jokio galvos skausmo, jog jūsų automobilis gali sugesti. Tiesiog likęs Lietuvoje.

Ką gi pamatyti tokių kelionių į užsienį metu? Dažniausiai automobiliais keliaujančių žmonių akiratyje visų pirmą atsiduria sostinės bei kiti didesni miestai. Neretai traukos centru būna pajūris. Populiaru aplankyti kitų šalių nacionalinius bei regioninius parkus, pasivažinėti juose, aplankant tų vietų žymiąsias vietas. Labiau patyrę keliautojai jau renkasi tik jiems įdomias vietas, kurias ir atrasti reikia šiokių tokių įgūdžių. Automobiliu gana lengva ir jau vietoje koreguoti planus. Juk tai detaliai suplanuota ekskursija, bet kada galite sukti savo toyota į šalį, jei tik manote, kad ten pamatysite ką nors įdomaus.

(Perskaityta per mėnesį: 80, iš jų šiandien: 1.)