Stalo žaidimai
Laisvalaikis

Stalo žaidimai skirti ne tik vaikams

Pasiilgote smagių ir šiltų pasisėdėjimų su savo šeimos nariais ar artimiausiais draugais? Norite savo laisvalaikį praleisti labai turiningai ir linksmai? Tuomet kodėl gi jums neišbandžius stalo žaidimų? Tai ne tik smagus užsiėmimas, tačiau taip pat ir daugybę mūsų įgūdžių lavinanti veikla.

Jau seniai žinoma, kad stalo žaidimai gali padėti treniruoti mūsų protą. Protas yra lyg raumenys – kuo daugiau jį treniruojate, tuo daugiau jis gali padaryti. Atlikto tyrimo duomenimis matyti, kad jei pradinės mokyklos moksleiviai bent du kartus per savaitę žaidžia stalo žaidimus (tarp jų gali būti įvairios dėlionės, loginiai stalo žaidimai ir kt.), jų mąstymas pagreitėja 27-32 proc. Tai yra neįtikėtinai aukšti rodikliai. Ir nors tai nereiškia, kad stalo žaidimus nuolatos žaidžiantys vaikai turi tapti genijais, minėti skaičiai yra įspūdingi.

Be to, kalbant apie stalo žaidimų naudą, nereikėtų susitelkti tik į privalumus vaikams. Stalo žaidimai yra naudingi ir suaugusiesiems. Ir ypač šiomis dienomis, kai didžioji dalis mūsų bendravimo persikėlė į virtualią erdvę. Tuomet, kai prarandamas realus bendravimas, mes tampame labiau užsidarę savyje ir nebesame pakankamai komunikabilūs. Tuo tarpu, jei reguliariai žaidžiame stalo žaidimus su aplinkiniais žmonėmis, laviname savo bendravimo sugebėjimus, mokomės būti kantrūs, mandagūs, o taip pat treniruojame ir savo protą, kadangi didžioji dauguma stalo žaidimų skatina mus logiškai mąstyti, kurti strategijas, numatyti tolimesnius veiksmus ir atlikti daugybę kitų užduočių.

Žinoma, reikia atminti, kad stalo žaidimai yra skirstomi į įvairias rūšis, todėl tai, kas tinka vieniems, gali visiškai netikti kitiems. Dėl šios priežasties reikėtų labai gerai išsiaiškinti žmonių, su kuriais planuojate žaisti, lūkesčius ir norus – tai padės kolegialiai nuspręsti, kurį stalo žaidimą būtų tinkamiausia pasirinkti. Juk šiuo atveju yra svarbiausia tai, kad kiekvienas iš jūsų liktų patenkintas ir labai smagiai praleistų savo laiką. Taigi, jei iki šiol manėte, kad stalo žaidimai yra skirti tik vaikams, kaip įmanoma greičiau tokią nuomonę pakeiskite. Stalo žaidimai yra skirstomi ir į skirtingas amžiaus grupes, todėl nesunkiai rasite jums tinkamiausius žaidimus.

(Perskaityta per mėnesį: 103, iš jų šiandien: 1.)