Oslas lankytinos vietos
Laisvalaikis

Įdomiausios Oslo vietos

Pažįstamų, giminaičių ar draugų Osle turi kone kiekvienas lietuvis. Ar bent jau kiekvieno lietuvio draugas. Visgi, Norvegija garsėja kaip viena populiariausių valstybių tarp emigrantų iš Lietuvos ir kitų šalių. Vis dėlto, į Norvegiją ir ypač Oslą verta keliauti ne vien pinigų užsidirbti ar geresnio gyvenimo ieškoti. Štai Oslas gali pasiūlyti tikrai įdomių pramogų, įspūdingų vaizdų ir įdomių muziejų. Pasidomėkime Oslo lankytinomis vietomis ir pažiūrėkime, ką šiame mieste tikrai verta pamatyti ir ko nevalia praleisti čia lankantis.
Visų pirma, jei tik pagalvojate apie Oslą ir Oslas lankytinos vietos, kas jums šauna į galvą? Galbūt Oslo operos teatro vaizdas? Daugeliui taip. Tai įspūdingas balto marmuro statinys, tarsi išnyrantis iš vandens visai šalia Oslo stoties. Ant statinio ir aplink jį galima pasivaikščioti, paslampinėti, palydėti vakare saulę ar tiesiog pasigrožėti miesto ir jūros vaizdais. Būtent tai būna pirmas objektas, kurį aplanko į Oslą atvykę turistai.
Oslas lankytinos vietosJei jus domina gražūs vaizdai, tuomet verta kiek pavažiuoti už miesto ir užlipti ant kokio aukštesnio kalno. Štai nuo to kalno galima pasigrožėti miesto vaizdu, pasižiūrėti, kaip leidžiasi saulė. Tik būkite atsargūs tamsoje lipdami žemyn!
Oslo lankytinos vietos neapsiriboja vien operos teatru ir kalvele už miesto. Čia gausu įvairiausių muziejų. Vieni populiariausių yra su laivais ir kelionėmis susiję muziejai. Juose galite susipažinti su senovėje ir praeitame amžiuje naudotais laivais, pamatyti tikrus, vandenyne plaukiojusius laivus, susipažinti su įvairiomis jūros būtybėmis ir sužinoti daugiau apie Norvegijos ir jos garsių žmonių istoriją. Todėl Oslas lankytinos vietos prasideda šiais muziejais, kurie patiks tiek mažam, tiek ir dideliam.
Be abejo, Osle verta aplankyti ir vietinius restoranus. Tiesa, čia nepigu, juk tai vienas iš dalykų, kuriais garsėja Norvegija – aukštomis kainomis. Tačiau jei norite paragauti vietinio tradicinio maisto, galite leisti sau kiek paišlaidauti ir sužinoti, kuo gi minta tie norvegai.
Nukeliauti į Oslą nėra brangu. Jums belieka tik nuspręsti, kurias Oslo lankytinas vietas norėsite apžiūrėti ir leistis į kelionę. Patariama po miestą vaikščioti pėsčiomis, kad pamatytumėte dar daugiau! Taigi, suplanuokite kelionę ir susipažinkite su dar vienu įspūdingu Europos miestu.

(Perskaityta per mėnesį: 133, iš jų šiandien: 1.)