baidarių nuoma
Laisvalaikis,  Paslaugos

Baidarių nuoma – svarbiausi patarimai

Prasidėjus vasarai visi organizuojamės išvykas į gamtą, vieni mėgsta kepti šašlykus ir kalbėtis su draugais prie laužo. Kiti nori plaukti baidarėmis dar neišbandyta upe. Šiame straipsnyje mes ir aptarsime apie tai, kadangi baidarių nuoma viena populiariausių pramogų Lietuvoje. Tie, kurie jau plaukia ne pirmąjį kartą, žino ką reikia pasiimti. Bet tiems kuriems ta bus pirmasis kartais, net nenumano ką reiktų pasiimti. Todėl mes jums ir pat arsime.

Vienas svarbiausių dalykų yra tas, kad neimkite į baidarę visko! Jei į baidarę pasiimsite kuo daugiau, tai jums patiems joje liks vis mažiau vietos. Ir žygyje ne tik, kad nejausite malonumo, tačiau lauksite, kad greičiau jis pasibaigtų, nes jums jau tirpsta kojos, negalite pasiimti reikiamų daiktų ir visa tai pradeda nervinti. Kitas dalykas dėl ko negalima pasiimti į baidarę daug daiktų – stabilumas. Kuo daugiau daiktų baidarėje, tuo ji nestabilesnė, o nuo to tik sunkiau plaukti. Jeigu bus daug daiktų, tai baidarė bus sunkesnė, todėl pats plaukimas taps lėtesnis ir jūs atsiliksite visoje grupėje.

baidarių nuoma

Pasiimkite daug geriamo vandens. Jeigu įpratę vasaros metu gerti tik tada, kai ištrokštate, tai su baidarėmis yra kitaip. Kadangi dažniausiai plaukiama vasarą, per pačius karščius, jūsų kūną nuolat kaitina saulė, jums būtini skysčiai. Dėl saulės jūs daug išprakaituojate, todėl plaukiant reikia nuolatos gerti daugiau skysčių. Kad baidarių nuoma plaukiant upe neapsunktų, patartina plaukiant upe užsidėti kepurę ar skarelę ant galvos, tada saulė jūsų taip neišvargins ir negausite saulės smūgio.

Jeigu plaukiate vieną ar kelias dienas, susiplanuokite kur nakvosite. Geriausia išeitis yra plaukiant upe pasiimti žemėlapį, tokiu atveju visada žinosite kur esate. Turint žemėlapį visada žinosite kiek jums dar liko plaukti ir galėsite organizuotis nakvynei vietą. Jeigu plaukiate kelias dienas, turint žemėlapį galėsite upės atkarpas paskirstyti vienodai, kad visas dienas įveiktumėte tiek pat upės kilometrų. Baidarių nuoma užsiimančios įmonės prieš išleidžiant jus plaukti į upę paaiškina visą maršrutą ir duoda žemėlapį, todėl jums tuo rūpintis nereikėtų.

(Perskaityta per mėnesį: 76, iš jų šiandien: 1.)