Namai

Kaip sutaupyti montuojant fasado apdailą naujuose namuose?

Kiekvienas naujakurys ieško būdų kaip sutaupyti įsirenginėjant savo pirmuosius svajonių namus. Norint sutaupyti statant naujus namus yra 2 pasirinkimai – stengtis sumažinti išlaidas statybinėms medžiagoms ir/arba sumažinti išlaidas darbui. Žinoma, negalima pirkti pačių pigiausių medžiagų, nes tuomet nukentės pastato kokybė. Taip pat negalima samdyti pigiausių statybininkų, nes tikėtina, kad jie vietoj statymo veiks kažką kito. Tad reikėtų atrasti aukso viduriuką tiek statybos darbų kainoje, tiek statybinių medžiagų bei kokybės kainoje.

Fasado apdailaTaigi, kaip įsitikinti, kad jūsų perkama fasado apdaila yra pakankamai pigi ir kokybiška bei patikima? Norint įsigyti kokybišką fasado apdailą reikėtų atkreipti dėmesį į jos sudedamasias medžiagas, bei atsparumą oro sąlygoms. Reikėtų pasikonsultuoti su specialistais ir šios srities profesionalais. O išsirinkus kokybišką fasado apdailą reikėtų palyginti kainas pas skirtingus pardavėjus ir išsirinkti, kur jūsų pasirinkta fasado apdaila bus pigiausia. Kartais mažesnės įmonės, norėdamos pritraukti pastovių klientų gali pasiūlyti daug geresnes kainas nei rinkos gigantai, tad reikėtų išanalizuoti mažų įmonių siūlomas prekes bei kainas. Svarbiausia nepamirškite išanalizuoti apdailos atsparumo klimatui, temperatūrų kaitai, lietui ar drėgmei. Juk nenorite, kad po vienerių metų jūsų apdaila pradėtų byrėti nuo sienų?

Kitas būdas norintiems sutaupyti yra gana paprastas – turėkite patirties statybose ir fasado apdailą montuokitės patys. Šis variantas bus pats pigiausias, tačiau, jeigu neturite patirties statybose gali būti pakankamai sudėtingas. Nors visi fasado apdailos medžiagų gamintojai stengiasi pagaminti kuo lengviau ir paprasčiau montuojamą apdailą, tačiau visada yra niuansų, kuriuos žinos tik profesionalai. Jeigu abejojate savo galimybėmis – geriau samdykite profesionalą, kuris darbą atliks tiek greičiau, tiek kokybiškiau nei jūs. Norint surasti geriausius meistrus, kurie darbą atliks tiek kokybiškai, tiek nebrangiai išsiaiškinkite situaciją rinkoje, pasikonsultuokite su pardavėjais – gal jie turės parekomenduoti kokybiškus meistrus.

Taigi, vieninteliai  būdai kaip sutaupyti montuojant fasado apdailą – išanalizuoti pardavėjų kainas ir perkant apdailos medžiagas pirkti jas geriausiu kainos ir kokybės santykiu. Kitas variantas – montuotis apdailą pačiam arba susirasti kokybiškai ir nebrangiai dirbančius meistrus, tas kartais gali būti sudėtingiau nei atrodo!

(Perskaityta per mėnesį: 100, iš jų šiandien: 1.)