Finansai

„BaltCap Infrastructure Fund“ finansuos biokuro katilinės statybos projektą Alytuje

Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) per savo antrinę įmonę „Forest Investment“ skolina 6 mln. eurų biokuro kogeneracinės jėgainės statybai Alytuje. Projektą įgyvendina bendrovė „Biovatas“. Planuojama, kad šilumos ir elektros energijos gamyba katilinėje bus pradėta  2023 metais.

Naujai statoma jėgainė turės 2,5 MW galios elektros turbiną ir  12MW galios katilą su kondensaciniu ekonomaizeriu. Taip pat  numatyta, kad Dzūkijos sostinės Pramonės gatvėje esančiame sklype bus įrengtas biokuro sandėlis bei biokuro sandėliavimo aikštelė.

„Tai jau trečias biokuro katilinės projektas, kuriame dalyvaujame. Ir nors kiekvienu atveju fondo įsitraukimo lygis yra skirtingas, visus juos vienija noras prisidėti mažinant anglies dvideginio emisijas, mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro bei stiprinti konkurencinę aplinką rinkoje, kuri šiuo metu išgyvena neramius laikus dėl pasaulinės energijos kainų krizės“, – pažymėjo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

Fondas per savo antrinę įmonę „Forest Investment“ valdo Vilniuje veikiančią biokuro katilinę, taip pat yra investavęs į biokuro katilinės projektą Rygoje.

Prieš 7 metus Alytuje įkurta bendrovė „Biovatas“ šiuo metu valdo 15 MW biokuro katilą ir ekologiškai švarią šilumos energiją tiekia į Alytaus miesto šildymo sistemą, kuri paskirstoma visiems prie centralizuotos šilumos sistemos prijungtiems vartotojams. 

Apie „BaltCap“ 

„BaltCap“ – privataus kapitalo investuotojas, pritraukęs 700 mln. eurų į 4 skirtingų strategijų fondus, orientuotus į įmonių įsigijimą, infrastruktūros investicijas, plėtros ir rizikos kapitalą. Nuo pat įsteigimo 1995 metais, „BaltCap“ jau atliko daugiau nei 100 investicijų ir pardavė daugiau nei 60 įmonių. „BaltCap“ yra didžiausias privataus kapitalo fondų valdytojas regione. „BaltCap“ turi biurus Taline, Rygoje, Vilniuje, Helsinkyje, Stokholme ir Varšuvoje. „BaltCap“ 2008 metais yra pasirašęs JT Atsakingo investavimo principų dokumentą.  

Daugiau informacijos:

Šarūnas Stepukonis

sarunas.stepukonis@baltcap.com

 Tel.: +37068666201

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)