Finansai

Biržuose bus įkurtas prekybos, pramonės ir amatų rūmų filialas

Antradienį laikraščio „Biržiečių žodis“ direktoriaus Kęstučio Isako kvietimu Biržuose lankėsi Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos vadovas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPPAR) prezidentas Sigitas Gailiūnas ir generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, Panevėžio regiono verslo moterų tinklo prezidentė Santa Vaškevičienė. Vizito tikslas – inicijuoti organizacijos filialo įkūrimą Biržų rajone. Jo aktyvi veikla leistų užtikrinti naujų darbo vietų steigimą bei investicijų pritraukimą į kraštą.

Svečius priėmė vienos didžiausių Lietuvos kepyklų „Biržų duona“ direktorius Viktoras Kurganovas bei Švedijos kapitalo bendrovės „SLT Industrial Components“ vadovas Liutauras Variakojis, kurie supažindino didžiausios šalies verslininkų organizacijos vadovus su įmonių gaminama produkcija ir gamybos procesais.

S. Gailiūnas ir V. Matkevičius susitiko su Biržų rajono verslininkų rūmų Biržų filialo steigimo iniciatyvine grupe. Susitikime taip pat dalyvavo medžio apdirbimo įmonės „Tyla“ generalinis direktorius Darius Žymantas, pieno perdirbimo bendrovės „Nordic Proteins“ vadovas Audrius Jukna, autoserviso savininkas Gediminas Vadopalas ir kiti Biržų krašto verslininkai. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai pristatė organizacijos istoriją, veiklą, privalumus ir naudas, kurias gauna jos nariai.

„Biržų rajone vienam gyventojui tenka mažiausiai investicijų Panevėžio regione, todėl Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų filialo steigimas yra svarbus žingsnis, siekiant skatinti naujų darbo vietų kūrimą“, – sakė „Biržiečių žodžio“ direktorius Kęstutis Isakas.

PPPAR prezidentui Sigitas Gailiūnui didelį įspūdį paliko „Biržų duonos“ ir „SLT Industrial Components“ gamybos apimtys. „Biržų kraštas visada garsėjo stipria maisto pramone. Nuoseklus Viktoro Kurganovo ir jo komandos darbas pavertė kepyklą savo verslo srities viena iš lyderių. Džiugu, kad Jūsų rajone investavo Švedijos verslininkai ir gaminama produkcija tokiems gigantams, kaip „Volvo“, „Scania“, „Lidl“, „Ifö“, „Husqvarna“. Prekybos, pramonės ir amatų rūmų aktyvus darbas Biržuose leistų sustiprinti krašto verslo balsą tiek nacionaliniu, tiek pasauliniu lygmeniu. Versle labai svarbus bendravimas, apsikeitimas informacija, taip pat stabilumas. Reikia, kad politikai ne tik išklausytų, bet ir girdėtų verslininkus, ypač, kai kalbame apie mokestines ar švietimo reformas. Susivienijimas į stiprią organizaciją leidžia tai pasiekti ir ieškoti tinkamų sprendimų“, – teigė S. Gailiūnas.

V. Matkevičius pabrėžė, kad Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra pasaulinės organizacijos dalis, todėl verslui atsiveria neribotos galimybės tiek naujų partnerių paieškos srityje, tiek eksporto klausimais. „Per metus organizuojamos dešimtys verslo misijų po visą pasaulį, kviečiame į svečius užsienio verslininkus, rengiame ekonomikos forumus, seminarus, mokymus, daug dėmesio skiriame edukacijai ir švietimui, giname verslo interesus valdžios institucijose. Atidarius filialą Biržuose, dalis renginių vyktų šiame rajone. Tai neabejotinai taptų ekonominės plėtros katalizatoriumi“, – teigė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius.

Susitikimo metu nutarta, jog Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų Biržų filialo steigimas įvyks artimiausiu metu, įstoti į jį bus pakviesti visi Biržų krašto verslininkai.

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Isakas, UNITED AGENTS
Biržuose bus įkurtas prekybos, pramonės ir amatų rūmų filialas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)