Finansai

„Bolt“ ir Tartu universiteto partnerystės rezultatas – duris atvėrusi savivaldžio vairavimo laboratorija

Vakar Tartu universitetas, bendradarbiaudamas su pavėžėjimo platforma „Bolt“, atidarė savivaldžio vairavimo laboratoriją. Joje pristatyta inovatyvi transporto priemonė, kuri bus naudojama kaip technologinių bandymų platforma. Atliekant taikomuosius tyrimus, šioje platformoje numatyta vystyti savivaldžio vairavimo technologiją, skirtą ketvirtojo autonomiškumo lygio automobiliams.

Kaip teigia laboratorijos įkūrėjai, šio projekto tikslas – sukurti ne pačią transporto priemonę, o plėtoti savivaldžio vairavimo technologiją, remiantis esamomis navigacijos sistemomis bei atvirojo kodo programine įranga. Tuo tarpu „Bolt“ partnerystė su Tartu aukštąja mokykla kryptingai prisideda prie įmonės įsipareigojimo – ieškoti būdų ateityje teikti pavėžėjimo paslaugas savivaldžiais automobiliais.

„Nuolat ieškome būdų ir taikome pažangias technologijas, kad mūsų klientams judėti būtų dar greičiau, patogiau ir patikimiau. Jau dabar padedame milijonams žmonių kasdieną keliauti patogiai, tačiau žvelgiant į miesto transportą ilgalaikėje perspektyvoje, būtini nuolatiniai tyrimai. Pasikliaudami universiteto turimomis žiniomis ir patirtimi inovatyvių projektų srityje, naujojoje laboratorijoje galėsime rasti efektyviausius sprendimus ateičiai,“ – teigia „Bolt“ duomenų mokslo vadovas André Karpishchenko.

Pasak Kompiuterijos mokslų instituto industrinio bendradarbiavimo ir laboratorijos projekto vadovės Anne Jääger, pristatytas bandomasis automobilis – vadinamoji technologijos vystymo platforma leis pradėti tyrimus ir įgyvendinti plėtrą net keliose su savivaldžiu vairavimu susijusiose srityse: „Transporto priemonėje įrengtos „LiDAR“, radaro, kamerų ir navigacijos sistemos, kurios kažkada padės automobiliui važiuoti be vairuotojo įsikišimo. Taip pat tirsime galimybes automatiškai sukurti mašininiu  būdu nuskaitomus aukštos raiškos žemėlapius savivaldžiam važiavimui, užtikrinsiančius naudotojo bei sistemos saugumą ir patobulinsiančias žmogaus bei mašinos sąsają.“

Ne mažiau nei moksliniai tyrimai ir plėtra svarbus projekto siekis – ruošti būsimus šios srities profesionalus. Būtent todėl Tartu universitete bus pradėti dėstyti pirmieji savivaldžių transporto priemonių technologijos kursai, studentus numatyta aktyviai įtraukti ir į ką tik duris atvėrusios laboratorijos veiklą.

Savivaldžio vairavimo laboratorija – vienas iš Tartu universiteto ir „Bolt“ bendradarbiavimo, prasidėjusio 2019-ųjų vasarą, vaisių. Projektas remiamas fondo „Archimeds Foundation“.

Apie „Bolt

Bolt“, anksčiau žinoma kaip „Taxify“, yra pirmaujanti Europos pavėžėjimo platforma, leidžianti mieste keliauti paprasčiau, greičiau ir patikimiau. Markuso Villigo įkurta įmonė veiklą pradėjo 2013-aisiais. Nuo to laiko „Bolt“ yra viena greičiausiai augančių pavėžėjimo platformų Europoje ir Afrikoje. Tarp jos investuotojų: „Daimler“, „Didi Chuxing“, „Korelya Capital“ ir vienas „TransferWisebendraįkūrėjų Taavetas Hinrikus. Bolt“ aptarnauja daugiau kaip 30 milijonus klientų daugiau kaip 35 šalių visame pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB
„Bolt“ ir Tartu universiteto partnerystės rezultatas – duris atvėrusi savivaldžio vairavimo laboratorija

„Bolt“ ir Tartu universiteto partnerystės rezultatas – duris atvėrusi savivaldžio vairavimo laboratorija

(Perskaityta per mėnesį: 17, iš jų šiandien: 1.)