Buhalterinė apskaita ūkininkams
Paslaugos

Buhalterinė apskaita ūkininkams palengvina jų veiklos vykdymą

Dabartiniai ūkininkai susiduria su visiškai kitokia situacija nei prieš dvidešimt ar daugiau metų. Anuomet viskas buvo paprasčiau ir suprantamiau. Dėl šios priežasties nemaža dalis žmonių pasirenka kitą kelią ir pamiršta apie ūkininkavimą, tačiau tikrai nereikėtų taip greitai nuleisti rankų. Laimei, dabar yra sukurtos puikios ūkio administravimo galimybės, teikiamos įvairios ūkinės paskirties valstybės ir Europos Sąjungos paramos, vykdomi ūkinę veiklą skatinantys projektai ir kaip įmanoma labiau stengiamasi išplėsti mūsų šalyje esančius ūkius.

Taigi, tikrai nereikėtų baimintis administracinių veiksnių. Suprantama, kad tikrai ne kiekvienas ūkininkas gali ir juolab turi laiko tinkamai tvarkyti savo buhalterinę apskaitą. Juk tam reikia labai daug buhalterinės srities žinių, praktikos ir daugybės laiko, kuris kiekvienam ūkininkui yra aukso vertės. Dėl šių priežasčių profesionali buhalterinė apskaita ūkininkams palengvina daugybės būtinų ir neišvengiamų užduočių sklandų įgyvendinimą.

Svarbu ir tai, kad tinkama buhalterinė apskaita būtina ir tais atvejais, kai pretenduojama į valstybės ar ES paramą. Paramos davėjai turi aiškiai matyti konkretaus žemės ūkio našumą, veiklos rodiklius, pajamas, išlaidas ir gaunamą pelną. Tokia informacija leidžia lengviau ir tiksliau įvertinti paraiškos teikėjo finansinę padėtį ir pasiektus ūkinės veiklos rezultatus, be kurių nebūtų galima nustatyti, kokiame veiklos etape šiuo metu yra ūkininkas.

Be jokios abejonės nereikėtų suprasti klaidingai – buhalterinė apskaita ūkininkams reikalinga ne tik dėl valstybinių institucijų keliamų reikalavimų. Ji taip pat būtina norint kur kas tiksliau įvertinti savo pasiektus rezultatus. Prieš akis turint išsamią konkretaus laikotarpio analizę lengviau nuspręsti kokių tolimesnių ūkio vystymo veiksmų reikėtų imtis. Taipogi, tai leidžia susidaryti aiškesnį vaizdą apie savo klientus, konkurentus ir jūsų rinkoje vyraujančias kainas.

Ką jau kalbėti apie tai, kad buhalterinė apskaita ūkininkams supaprastina visą veiklos vykdymą. Turbūt puikiai žinote, kad pasibaigus mokestiniams metams, vykdžiusiems tokio pobūdžio komercinę veiklą, atitinkamoms institucijoms reikia pateikti sudarytą finansinę atskaitomybę, balansą, pelno (nuostolių) ataskaitą, pinigų srautų ataskaitą ir kitus dokumentus. Tai reikalauja daug laiko ir didžiulio atidumo, todėl pastaruosius darbus kur kas palankiau patikėti buhalterinės apskaitos profesionalams.

(Perskaityta per mėnesį: 44, iš jų šiandien: 1.)