Vestuvių fotografas Klaipėdoje
Paslaugos

Vestuvių fotografas: kaip rasti tinkamiausią?

Vestuvės – tai svarbiausia daugelio žmonių gyvenimo diena, tad norima apie ją išsaugoti tik gražiausius prisiminimus. Žinoma, kad dauguma jaunųjų pageidauja turėti ir apčiuopiamą bei materialią vestuvių išraišką – nuotraukas. Vestuvių planuotojai juokauja, kad gero fotografo paieškos prilygsta rusiškai ruletei – arba laimėsite arba labai skausmingai pralošite. Pateiksime keletą patarimų, kuriais vadovaudamiesi palengvinsite vestuvių fotografo paiešką.

  • Neskubėkite. Fotografo paieškai skirkite tikrai ne dieną ir ne dvi. Galite pradėti nuo naršymo internete, tokie raktiniai žodžiai kaip „vestuvių fotografas Klaipėdoje“ pateikia tūkstančius skirtingų nuorodų, o bent daliai jų peržiūrėti reiks skirti daugiau nei valandėlę. Nepamirškite, kad tikrai geri fotografai užsakymų sulaukia likus dar metams iki vestuvių, tad ieškoti, kas įamžins jūsų šventę, pradėkite nuo pat organizavimo pradžios.
  • Pasidomėkite fotografo patirtimi. Neužtenka gražaus internetinio puslapio ar socialinio tinklo paskyros. Jei jums patinka fotografo darbai, galite paprašyti susisiekti su ankstesniais jo klientais. Šie ne tik galės pasidalinti savo patirtimi, bet ir parodyti daugiau nuotraukų, kurios nepasiekiamos viešai, bei papasakoti apie visą fotosesijos eigą ir fotografo charakterį. Taip pat nepasimaukite ant naujoko kabliuko – vos kelias šventes nufotografavęs savamokslis gali apsiskelbti tikru fotografijos guru, netgi parodyti neblogą portfolio, nors iš tiesų patirties beveik neturės.
  • Susitikite akis į akį. Bendravimas elektroniniais laiškais ar skambučiais tinka tik pradinių detalių aptarimui ir susitarimui dėl susitikimo. Visą vestuvių dieną fotografas praleis šalia, jis įamžins ir pasirengimą iš ryto, ir ceremoniją bažnyčioje ar metrikacijos biure, taip pat ir šventę su visais svečiais. O kur dar speciali jaunavedžių fotosesija. Jei fotografas jums nepatiks kaip žmogus – negalėsite atsipalaiduoti ir nuotraukos pavyks nekaip.
  • Sudarykite konkretų planą. Prieš pasirašydami sutartį su fotografu sutarkite, kur ir kokios tematikos fotosesija bus daroma, koks kiekis nuotraukų bus elektroniniu formatu, o koks – popieriniu. Jei pageidaujate ir fotografas teikia tokią paslaugą – galite užsisakyti ir vestuvių filmuką ar bent jau nuotraukų montažą.
  • Pasidarykite bandomąją fotosesiją. Tai geriausias būdas įsitikinti, kad radote visus jūsų kriterijus atitinkantį fotografą. Tokio tipo fotosesijos būna tiek mokamos, tiek ir nemokamos – priklauso nuo fotografo. Gautas rezultatas padės galutinai apsispręsti.

Geras fotografas  – tai dalis pavykusios šventės. Nepatikėkite savo vestuvių įamžinti bet kam.

(Perskaityta per mėnesį: 67, iš jų šiandien: 1.)