Finansai

„Citadele“ finansavo bendrovės „Litcargus“ įsigijimo sandorį

Bendrovė „Gateway Airport Services“, kurios steigėjai yra Vidmantas Vaškys su sūnumi Linu Vaškiu ir partneriu Marcinu Waclawu Benbeneku, iš Lenkijos privataus kapitalo fondo „Royalton Capital Investors II“ įsigijo orlaivių antžeminio aptarnavimo bendrovę „Litcargus“. Įsigijimo sandorį finansavo „Citadele“ bankas.

„Oro transportu keliaujančių žmonių skaičius nuolat auga, todėl neabejojame, kad bendrovės „Litcargus“ savininkų sukauptos žinios ir patirtis leis išnaudoti visas galimybes naujų paslaugų vystymui ir verslo augimui“, – teigia „Citadele“ banko Lietuvos filialo ir administracijos vadovas Vaidotas Gurskas.

V.Vaškys 1993 m. buvo vienas iš bendrovės įkūrėjų.  2011 m. „Litcargus“ įsigijo kapitalo fondas „Royalton Capital Investors II“. Jis 2019 m. baigė savo veiklą Lietuvoje.

„Lietuvos oro uostų plėtros potencialas minimas vis dažniau. Šalies gyventojų keliavimo oro transportu dažnis šiandien, lyginant su Vakarų Europos šalimis, keliskart mažesnis ir tikrai augs – jau dabar keleivių skaičius Vilniaus ir Kauno oro uostuose, kurių skrydžius aptarnaujame ir užtikriname, kad jie įvyktų laiku, kasmet sparčiai didėja. Neabejojame „Litcargus“ augimo galimybėmis ir dėl to, kad iš vidaus puikiai pažįstame įmonę ir žinome jos žmonių kompetencijas, procesus, vertybes“, – sako V. Vaškys, „Litcargus“ valdybos pirmininkas.

„Litcargus“ apie 80 proc. veiklos sudaro keleivinių skrydžių aptarnavimas, 15 proc. – krovinių pervežimas ir 5 proc. – kitos veiklos.

Pasak V. Vaškio, bendrovė strateginės krypties, kuri leido užimti rinkos lyderio poziciją, neplanuoja keisti. „Patikimų, kompetentingų žmonių komanda, kuria galiu didžiuotis, ir toliau sieks mūsų strateginių tikslų, kurie nesikeičia. Pagrindinės kryptys, kuriomis dirbsime 2020 m. – darbuotojų išlaikymas, tolesnis procesų ir kompetencijų tobulinimas“, – kalbėjo V. Vaškys.

„Litcargus“ teikia paslaugas oro bendrovėms „Lufthansa“, „airBaltic“, SAS, „Norvegian“, „Belavia“, „Austrian“, „Brussels Airlines“, „GetJet Airlines“, „Laudamotion“, „Norvegian“, LOT,  „Ryanair“ ir „Wizzair“.

2019 m. „Litcargus“ pajamos buvo 16,8% didesnės nei 2018-aisiais ir sudarė 11,65 mln. Eur.  EBITDA palyginus su 2018 m. išaugo 24,6 proc. iki 2,85 mln. EUR.

Pranešimą paskelbė: Rasa Petruškevičiūtė, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas

(Perskaityta per mėnesį: 11, iš jų šiandien: 1.)