Finansai

Konkurse „PowerUp! Challenge“ – galimybė tapti tvariosios energetikos metų startuoliu Europoje

Nuo šiandien Lietuvos startuoliai, verslininkai ir išradėjai gali registruotis tvariosios energetikos programoje „PowerUp! Challenge“, kurį organizuoja visą Europą apimantis tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklas „EIT InnoEnergy“, kasmet į inovacijas investuojantis virš 100 mln. eurų Šiais metais konkurso dalyviai turės galimybę tapti „EIT InnoEnergy“ dalimi,gauti patarimų ir pagalbos produktų vystymo, plėtros ir kt. klausimais.. Programos metu taip pat bus išrinktas Metų startuolis, o konkurso prizų fondas siekia 65 tūkst. eurų.

Vienas geriausių „EIT InnoEnergy“ investicijų pavyzdžių yra „Northvolt“ – didžiausias ličio jonų baterijų gamintojas Europoje, kuris šiuo metu vertinamas 1,6 mlrd. eurų. 2016-ųjų pradžioje, prieš įmonės įsteigimą, du buvę „Tesla“ vadovai, Pyteris Karlsonas ir Paolo Seruti, susisiekė su „EIT InnoEnergy“ ieškodami paramos.

Priešingai nei įprastos baterijų gamybos įmonės Azijoje, „Northvolt“ siekia technologinės tobulybės, varomos švaria energija. Neseniai „Northvolt“ gavo 350 mln. eurų investiciją iš Europos investicijų banko ir šiuo metu stato dvi dideles baterijų gamybos gamyklas – „Northvolt Ett“ Šelefteo mieste Švedijoje, šalia poliarinio rato, ir „Northvolt Zwei“ Vokietijos Žemutinėje Saksonijoje. Šiose gamyklose bus naudojama energija iš ekologiškų šaltinių

„EIT InnoEnergy“ – pažangus investuotojas ir pramonės katalizatorius verslininkams, siekiantiems globalaus rezultato ir tvaraus pasaulio. Bendrovės, kurioms pavyks prisijungti prie „EIT InnoEnergy“ tinklo, gaus šias naudas: pagalbą produktų tobulinimo srityje, patarimus plėtros klausimais, bandomąsias programas, pagalbą komercinimo strategijos, įžengimo ir plėtros tarptautinėse rinkose klausimais ir finansavimo galimybes“, – teigia „InnoEnergy“ Lietuvoje atstovas Dr. Kęstutis Morkūnas.

„PowerUp! Challenge“ iššūkis atviras visų brandos etapų verslams. Nesvarbu, ar dar tik brandinate idėją, ieškote pirmo kliento, ar plečiate pardavimų geografiją. Konkurso teminės sritys apima energiją, mobilumą, švariąsias technologijas, išmaniuosius miestus.

Išskirtinai reikalavimus atitinkantiems startuoliams „InnoEnergy“ rengia konkursą „PowerUp! Challenge“, kuriam įsteigti finansiniai prizai, siekiantys iki 65,000 eurų. Konkurso metu bus išrinktas ir Metų startuolis.

„Programos „PowerUp! Challenge“ dalyviai taip pat turės galimybę dalyvauti intensyviuose kursuose (angl. Business Bootcamps©), kurių metu žinomi Europos ekspertai konsultuos dalyvius dėl verslo planavimo ir pristatymo,  intelektinės nuosavybės apsaugos irkitais rūpimais klausimais“, – sako Dr. K. Morkūnas.

Praėjusiais metais šiame konkurse mūsų šaliai atstovavo „Unicorn Scooters“ – Lietuvos startuolis, planuojantis gaminti elektrinius paspirtukus.

„Šiais metais renginyje turime nemažai pokyčių – „PowerUp! Challenge“ nebėra skirtas tik startuoliams, programoje gali dalyvauti ir „scale-up‘ai“, mažos ir vidutinio dydžio įmonės. „EIT InnoEnergy“ plečia šią programą, kuri tiek Europoje, tiek Lietuvoje, tikimės, prisidės prie tvariosios energetikos verslo kūrimo“, – teigia Dr. K. Morkūnas.

Norėdami dalyvauti „PowerUp! Challenge“, pateikite paraišką iki 2020 m. kovo 5 d. „InnoEnergy“ svetainėje: https://powerup.innoenergy.com

Daugiau informacijos: 

Dr. Kęstutis Morkūnas, „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas  

El. p.: kestutis.morkunas@innoenergy.com 

Tel. nr. +370 670 75907 

 

Kontaktai žiniasklaidai: 

Akvilė Pušinskaitė, „Agency 1323“ projektų vadovė  

El.p.: akvile@1323.agency 

Tel.: +370 626 24059 

 

Apie „InnoEnergy 

„InnoEnergy““ siekia skatinti tvariosios energetikos inovacijas Europoje. 

InnoEnergy“ remia ir investuoja į inovacijas bet kuriame etape – nuo mokyklinio suolo iki kliento. Organizacijos partnerių tinklas leidžia megzti ryšius visoje Europoje, suvedant išradėjus ir pramonę, absolventus ir darbdavius, mokslininkus ir verslą, verslininkus ir rinkas. 

 

InnoEnergy“ dirba trijose pagrindinėse inovacijų plėtojimo srityse:  

  • Švietimo, kuris padeda išugdyti išmanančius ir ambicingus darbuotojus, kurie supranta tvarumo reikalavimus ir rinkos poreikius. 
  • Inovatyvių projektų įgyvendinimo, kai idėjos, išradėjai ir verslas kuria komerciškai perspektyvius produktus ir technologijas, sukuriančias vertę vartotojui. 
  • Verslo kūrimo paslaugų, kurios padeda tvarius verslus kuriantiems verslininkams ir startuoliams plėsti Europos energetikos ekosistemą siūlant savo inovatyvius produktus.

Šių disciplinų sujungimas padeda didinti kiekvienos iš jų poveikį, pagreitina rinkai parengtų sprendimų kūrimą ir kuria tinkamą aplinką parduoti ir įgyvendinti inovatyvius sprendimus. 

InnoEnergy” buvo įkurta 2010 m. Ją remia Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT). 

 

Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)
Konkurse „PowerUp! Challenge“ – galimybė tapti tvariosios energetikos metų startuoliu Europoje

Konkurse „PowerUp! Challenge“ – galimybė tapti tvariosios energetikos metų startuoliu Europoje

Konkurse „PowerUp! Challenge“ – galimybė tapti tvariosios energetikos metų startuoliu Europoje

(Perskaityta per mėnesį: 18, iš jų šiandien: 1.)