Finansai

CVbankas.lt: DARBO RINKOS APŽVALGA | 2023 I ketv. Darbuotojų paklausos rekordai ir prognozės Lietuvos darbo rinkos ateičiai.

Balandžio 20 d. lankomiausias darbo skelbimų portalas CVbankas.lt pristatė naujausią Lietuvos darbo rinkos apžvalgą.

Pirmąjį 2023-iųjų metų ketvirtį Lietuvos darbo rinkoje jau pastebima ir tam tikrų pozityvių ženklų. Darbo pasiūlymų kritimas, palyginti su situacija prieš metus, jau ne toks reikšmingas, kaip buvo praėjusį ketvirtį – skaičius jau pamažu artėja link ankstesnių metų lygio. O tam tikros kategorijos demonstruoja ir skelbimų skaičiaus rekordus. Rekordinis yra ir darbo ieškančiųjų aktyvumas.

Nedarbo lygis kelis mėnesius iš eilės yra stabilizavęsis, o ekonomistų prognozėse šio rodiklio perspektyva dabar netgi šiek tiek optimistiškesnė nei anksčiau. 

Šioje darbo rinkos apžvalgoje pateikiame įvairius Lietuvos darbo rinkos rodiklius: nedarbo lygį, darbo pasiūlymų dinamiką, darbdavių bei darbo ieškančiųjų aktyvumo rodiklius, atlyginimų tendencijas. Remdamiesi Lietuvos statistikos departamento duomenimis bei lankomiausio Lietuvoje darbo paieškos portalo CVbankas.lt statistika vertiname, kokia yra šiandieninė situacija ir kokios tendencijos.

Išsami darbo rinkos apžvalga: https://www.cvbankas.lt/leidiniai/darbo-rinkos-apzvalga-2023-i-ketvirtis.pdf 

Darbo rinkos apžvalgos pranešimo nuotolinė transliacija:

Pranešimą paskelbė: Monika Jončaitė, UAB Diginet LTU

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)