Finansai

INVEGOS stebėtojų tarybos pirmininke išrinkta Daina Kleponė

Nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) stebėtojų taryba pirmininke išrinko Dainą Kleponę, prieš tai ėjusią „Verslios Lietuvos“ vadovės pareigas. Tarptautinės atrankos būdu atrinkta 7 narių stebėtojų taryba dirbs ketverius metus ir bus atsakinga už įstaigos valdymą – strategijos formavimą, tikslų pasiekimą bei rekomendacijų dėl plėtros teikimą.

„Didžiausias mano profesinės karjeros atradimas – kuomet, po ilgalaikės patirties vadovaujant Lietuvos ir užsienio verslo įmonėms, atėjau į viešąjį sektorių. Vadovaujant „Versliai Lietuvai” mūsų komandos pagrindinė vertybė buvo Lietuvos sėkmė. Tuo metu ši vertybė paskatino mane pereiti iš verslo į viešąjį sektorių, o dabar – prisidėti prie INVEGOS profesionalios komandos“, – sako D. Kleponė.

Be darbo stebėtojų taryboje, D. Kleponė šiuo metu taip pat dirba Vilnius Gedimino technikos universitete, kur dėsto studentams organizacijos kultūrą bei rašo disertaciją ekonomikos srityje.

„Organizacijos kultūra yra pats didžiausias iššūkis konsolidacijos projektuose, todėl ypatingą dėmesį skirsime konsoliduojamų organizacijų komandose dirbantiems talentams bei jų darbo sąlygoms. Džiaugiuosi, kad teks dirbti su labai profesionalia tarptautine stebėtojų tarybos komanda, turinčia daug patirties iššūkiuose, kuriuos drauge įveiksime“, – sako D. Kleponė.

Stebėtojų tarybos pirmininkės pavaduotoju išrinktas Aivaras Čičelis, buvęs SEB valdybos narys ir finansų direktorius. Kartu stebėtojų taryboje taip pat dirbs Prancūzijos skatinamojo finansavimo įstaigos „Bpifrance“ vykdomasis direktorius ir Europos investicijų fondo valdybos narys Pascalis Lagarde’as, investicijų ekspertas Saulius Galatiltis. Likusieji 3 nariai išrinkti atstovauti ministerijoms: Finansų ministerijai atstovaus Investicijų departamento vyresnioji patarėja Irma Patapienė, Aplinkos ministerijai – Darnaus vystymosi ir strateginių pokyčių grupės vadovas Aurimas Saladžius, o Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovu paskirtas ES investicijų koordinavimo departamento ES investicijų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Povilas Kriaučeliūnas.

„Užbaigtas dar vienas svarbus nacionalinių plėtros įstaigų (NPĮ) konsolidavimo etapas – išrinkta stebėtojų taryba bus vienintelė visoje įmonių grupėje, todėl nuo šiol ji turės užtikrinti ne tik vienos INVEGOS, bet visos įmonių grupės sklandų darbą. Iššūkių konsolidacijos procese nemažai, bet prasmingos veiklos bus dar daugiau, todėl sveikinu stebėtojų tarybos narius prisijungus prie INVEGOS komandos ir linkiu visokeriopos sėkmės darbuose“, – su nauja pradžia stebėtojų tarybą sveikina INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

INVEGA vasario viduryje tapo vienintele NPĮ statusą turinčia valstybės finansų įstaiga, atsakinga už finansinių priemonių teikimą.

Pranešimą paskelbė: Austėja Šutaitė, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)