Finansai

Darbą baigia Valstybės investicijų valdymo agentūros Stebėtojų taryba

Kovo 3 dieną nacionalinės plėtros įstaigos UAB „Invega“ valdybos posėdyje buvo patvirtinti nauji dukterinės įmonės Valstybės investicijų valdymo agentūros (toliau VIVA) įstatai. Remiantis patvirtintu dokumentu, pakeista VIVA valdymo struktūra. VIVA Stebėjų tarybos iki šiol vykdytą bendrovės priežiūros funkciją perims patronuojanti įmonė „Invega“. Artimiausiomis dienomis, įsigaliojus naujiems VIVA įstatams, VIVA Stebėtojų taryba baigs darbą.

Atnaujintuose VIVA įstatuose yra numatyti tokie valdymo organai: visuotinis akcininkų susirinkimas, valdyba ir įmonės vadovas. Įgyvendinat nacionalinių plėtros įstaigų konsolidaciją, š. m. sausio 2 dieną VIVA tapo nacionalinės plėtros įstaigos „Invega“ dukterine įmone.

„VIVA sėkmingai ir prasmingai įsiliejo į Lietuvos finansų rinką. Per santykinai trumpą laiką agentūra įgyvendino unikalų ir progresyvų veiklos modelį, pasiekė reikšmingas apimtis ir rezultatus. Nebus per drąsu pasakyti, jog šis modelis suteikia galimybę valstybei dalyvauti ne tik prisiimant investavimo riziką, tačiau ir gaunant finansinę naudą. Tai įgyvendinti buvo galima tik sukuriant tvarų verslo modelį, suburiant kompetentingą komandą, nepriklausomą valdybą, užtikrinant sklandų bendradarbiavimą su LR Finansų ministerija, Lietuvos banku ir kitomis suinteresuotomis šalimis“, – agentūros reikšmę komentavo VIVA Stebėtojų tarybos pirmininkas ir nepriklausomas narys Giedrius Dusevičius. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad VIVA valdymo modelis yra išskirtinis tuo, kad šias gerąsias valdymo praktikas galima perkelti ne tik į viešąjį, bet ir į privatų sektorių.

„VIVA Stebėtojų taryba atliko svarbų vaidmenį diegiant ir kuriant gerąją įmonės valdymo praktiką, užtikrino aukštus investavimo ir įmonės valdymo sprendimų skaidrumo bei atskaitomybės standartus, suteikė įmonei svarų profesinių žinių ir kompetencijų indėlį. Susijungdami su kitomis nacionalinės plėtros įstaigomis galėsime ne tik užtikrintai tęsti savo finansinius įsipareigojimus įmonėms, bet ir pasiūlyti platesnį finansavimo sprendimų spektrą verslui“, – sakė VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

VIVA Stebėtojų taryba darbą pradėjo 2020 metų vasaros viduryje ir buvo sudaroma iš 5 narių, kurių trys buvo nepriklausomi. Pastaruosius dvejus metus VIVA Stebėtojų tarybos pirmininko pareigas ėjo nepriklausomas narys Giedrius Dusevičius. Taryboje taip pat dirbo Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atstovė Aušra Vičkačkienė ir nepriklausomas narys, investavimo ekspertas Skirmantas Miliauskas.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”
Darbą baigia Valstybės investicijų valdymo agentūros Stebėtojų taryba

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)