Finansai

Deklaravimas šiandien: efektyvios konsultacijos telefonu, paprastas deklaravimas ir rekordinis aktyvumas

2020 m. gegužės 5 d., Kaunas. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) jau pateikė per 714 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų. Pusė milijono deklaracijų pateiktos vos per 7 dienas. Iki šiol 434 tūkst. gyventojų deklaravo 98 mln. eurų grąžintiną GPM sumą. Dar 117 tūkst. deklaravusiųjų į valstybės biudžetą sumokės apie 37 mln. eurų mokėtino GPM.

„Naujasis deklaravimo vedlys pateisino gyventojų lūkesčius – deklaravimas yra paprastas, vyksta sklandžiai, gyventojai deklaruoja labai aktyviai“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, primindama, kad šiemet pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia vėliau, iki liepos 1 d.

Pajamų deklaravimas klausimų – atsakymų principu pasirodė paprastas ir savarankiškai dirbantiems gyventojams. Šiemet metines pajamų mokesčio deklaracijas jau pateikė 59 tūkst. individualią veiklą vykdančių asmenų, iš kurių daugiau nei pusė – virš 33 tūkst. – dar pernai teikė popierines deklaracijas arba pildė ir pateikė jas su VMI darbuotojų pagalba.

Konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai iš visų apskričių

Šiemet gyventojai pasikonsultuoti gali ne tik paskambinę trumpuoju telefonu 1882, bet ir kitais  papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

„Kadangi dėl COVID-19 paslaugas VMI teikia tik nuotoliniu būdu, šiemet gerokai išplėtėme telefonu konsultuojančių mokesčių specialistų gretas. Deklaravimo laikotarpiu telefonu 1882 suteikta daugiau kaip 30 tūkst. konsultacijų. Dar per 98 tūkst. skambučių sulaukė ir konsultacijas suteikė įvairių apskričių mokesčių specialistai“, – sako Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

VMI primena, kad iki liepos 1 d. gyventojai, teikdami pajamų deklaraciją, taip pat gali skirti paramą organizacijoms, politinėms partijoms, profesinėms sąjungoms ar meno kūrėjams. Bendra informacija ir, kaip tai padaryti e. būdu: https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei specialius video gidus, padėsiančius pateikti deklaraciją galima rasti adresu www.vmi.lt, išsamius paaiškinimus – VMI vaizdo kanale. Aktuali informacija, susijusi su deklaravimu, taip pat skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Pranešimą paskelbė: Laimonas Rimkus, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)