Finansai

„DelfinGroup“ planuoja akcijų opcionus darbuotojams kaip ilgalaikės motyvacijos programos dalį

Latvijos finansinių paslaugų bendrovės AS „DelfinGroup“ akcininkų susirinkimas 2021 m. rugsėjo 9 d. priėmė sprendimą išleisti iki 450 000 akcijų kaip ilgalaikės įmonės darbuotojų motyvacijos programos dalį.

AS „DelfinGroup“ stebėtojų tarybos pirmininkas ir akcininkas Agris Evertovskis: „Gaudami bendrovės akcijų, darbuotojai turės galimybę patys tapti akcininkais. Tokios programos, siekiant pritraukti, motyvuoti ir išlaikyti darbuotojus, naudojamos daugelyje Europos šalių. Nors Latvijoje akcijų opcionai tebėra naujiena, ilgainiui jie gali tapti geriausia priemone, skatinančia įmonės darbuotojus siekti ilgalaikių įmonės tikslų. Esame pasiruošę rodyti pavyzdį kitoms Latvijos įmonėms ir manome, kad galimybė tapti bendraturčiais teigiamai motyvuos esamą komandą bei įkvėps talentingus specialistus prisijungti prie „DelfinGroup“.

Be atlyginimų, įmonės darbuotojai dabar turės galimybę uždirbti iš įmonės plėtros. Tai padaryti padės dividendų politika, pagal kurią bus paskirstyta iki 50 proc. ketvirčio pelno (ketvirčio dividendai). Be to, kartą per metus, po metinės ataskaitos patvirtinimo, bendrovė gali nuspręsti mokėti papildomus dividendus (metinius dividendus). Per finansinius metus bendrovė planuoja akcininkams paskirstyti ne mažiau kaip 50 proc. konsoliduoto pelno. Įmonės darbuotojai per ilgesnį laiką galės tapti daugiau nei 1 proc. įmonės akcijų savininkais. Šiuo metu bendrovės įstatinis kapitalas yra 40 000 000 akcijų, kiekvienos kurių nominali vertė yra 0,10 euro.

Evertovskis sako, kad akcijų opcionas gali būti naudingas darbuotojams ir dėl galimybės dalyvauti bendrovės plėtroje kaip akcininkams, turintiems balsavimo teisę akcininkų susirinkimuose, taip pat įgyti patirties ir geriau suprasti investicijas į vertybinius popierius, kapitalo rinką bei investicijų pasaulį.

Šią vasarą AS „DelfinGroup“ paskelbė bendrovės ilgalaikius finansinius tikslus iki 2024 m. Iki 2024 m. pabaigos bendrovė planuoja dvigubai, iki daugiau nei 70 mln. eurų, padidinti savo konsoliduotą grynųjų paskolų portfelį. Palaipsniui didindama pelningumą, 2024 m. bendrovė planuoja pasiekti 17,6 mln. eurų EBITDA ir 12,9 mln. eurų pelno prieš mokesčius. Bendrovės finansiniai tikslai grindžiami prielaida, kad planuojamas IPO pritrauks apie 15 mln. eurų.

Šių metų kovą AS „DelfinGroup“ paskelbė apie planus 2021 m. antrąjį pusmetį pradėti pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) Nasdaq Riga vertybinių popierių biržos Baltijos šalių pagrindiniame sąraše. Pasiūlymas bus skirtas mažmeniniams investuotojams Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje bei instituciniams investuotojams iš Europos ekonominės erdvės (EEE). Organizacinę ir teisinę pagalbą IPO proceso metu AS „DelfinGroup“ teiks „LHV Bank“ ir advokatų kontora „Eversheds Sutherland Bitāns“. Daugiau informacijos apie planuojamą IPO rasite: https://www.delfingroup.lv/invest.

Apie AS „DelfinGroup“

 AS „DelfinGroup“ yra licencijuota technologijomis grįsta finansinių paslaugų bendrovė, įkurta 2009 m. ir veikianti su prekių ženklais „Banknote“ ir „VIZIA“. Bendrovė nuolat kuria ir siūlo vartojimo paskolas, lombardo paskolas, specialias paskolas vyresnio amžiaus žmonėms, „pirk dabar – mokėk vėliau“ produktus, taip pat parduoda naudotas ir beveik naujas prekes internetu bei daugiau nei 90 filialų visoje Latvijoje. AS „DelfinGroup“ komanda, kurioje dirba daugiau nei 250 profesionalų, per mėnesį išduoda 35 000 paskolų. Bendrovė iš viso turi daugiau nei 400 000 registruotų klientų. Nuo 2014 m. AS „DelfinGroup“ leidžia obligacijas Nasdaq Riga vertybinių popierių biržoje. Bendrovė reguliariai moka dividendus savo akcininkams. Bendrovės grynasis paskolų portfelis išaugo iki 34,6 mln. eurų, o EBITDA siekė 9,3 mln. eurų. Įmonės tvarumas grindžiamas kryptingu įmonių valdymu, „fintech“ naujovėmis, atsakingu skolinimu, finansine įtrauktimi ir žiedinės ekonomikos palengvinimu. Įmonė pelningai dirba nuo 2010 m.

###

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)