Finansai

„DelfinGroup” už antrąjį 2021 metų ketvirtį išmokės 0,43 mln. eurų dividendų

Latvijos finansinių paslaugų bendrovės AS „DelfinGroup“ akcininkų susirinkimas 2021 m. rugsėjo 3 d. patvirtino 2021 m. pirmojo pusmečio finansinius rezultatus ir priėmė sprendimą išmokėti 431 tūkst. eurų dividendų už antrąjį ketvirtį, arba 0,011 euro už akciją. Iš viso šiais metais išmokėti dividendai 2021 m. rugsėjo pabaigoje sieks 3,2 mln. eurų, arba 0,08 euro už akciją. Tikimasi, kad ketvirtiniai dividendai bus išmokėti iki rugsėjo 30 d.

Didzis Ādmīdiņš, AS „DelfinGroup“ valdybos pirmininkas: „Antrąjį 2021 m. ketvirtį „DelfinGroup“ toliau tolygiai augo visuose pagrindiniuose verslo segmentuose — vartojimo paskolų, lombardų paskolų ir naudotų prekių pardavimo. Džiugina, kad bendrovės augimas vyksta taip, kaip buvo tikimasi, ir atitinka 2022 m. ir 2024 m. finansinius ir ilgalaikius įmonės plėtros tikslus. Mes jau seniai žinomi kaip įmonė, kuri reguliariai moka dividendus. Po planuojamo IPO „Nasdaq Riga“ vertybinių popierių biržoje tapsime viena iš nedaugelio bendrovių Baltijos vertybinių popierių biržoje, kuri didelius dividendus savo akcininkams moka kas ketvirtį. Reguliarus dividendų mokėjimas yra strateginis „DelfinGroup“ sprendimas. Tikimės, kad po pirminio viešo siūlymo (IPO) „Nasdaq Riga“ vertybinių popierių biržoje ši ilgalaikė politika taps patraukli ir naujiems investuotojams“.

2021 m. kovo mėn. AS „DelfinGroup“ pranešė apie planus 2021 m. antroje pusėje „Nasdaq Riga“ vertybinių popierių biržoje pradėti pirminį viešą siūlymą (IPO). AS „DelfinGroup“ IPO patarėjai yra „LHV Bank“ ir advokatų kontora „Eversheds Sutherland Bitāns“. Norėdami gauti daugiau informacijos apie planuojamą IPO, užsiprenumeruokite naujienas adresu: https://www.delfingroup.lv/invest.

Pirmąjį 2021 m. pusmetį AS „DelfinGroup“ pajamos siekė 11,9 mln. eurų, tai 6,4 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Per pirmąjį 2021 m. pusmetį EBITDA padidėjo 8,7 proc. ir pasiekė 4,6 mln. eurų, o pelnas prieš dividendų mokesčius padidėjo 9,0 proc. ir sudarė 2,3 mln. eurų. Per pirmąjį 2021 m. pusmetį įmonės pajamos buvo didžiausios per visą įmonės veiklos laiką.

Audito bendrovė „BDO Assurance“ atliko nepriklausomą AS „DelfinGroup“ konsoliduotos tarpinės finansinės ataskaitos peržiūrą. Į ataskaitą įtrauktas 2021 m. konsoliduotas balansas birželio 30 d. ir trijų bei šešių mėnesių konsoliduota trijų ir šešių mėnesių pelno (nuostolių) ataskaita, pasibaigianti 2021 m. birželio 30 d.

AS „DelfinGroup“ savo akcininkams dividendus moka reguliariai. Pagal bendrovės strategiją ir patvirtintą dividendų politiką, bendrovė dividendais (ketvirtiniais dividendais) moka iki 50 proc. ankstesnio ketvirčio pelno. Be to, kartą per metus, patvirtinus metinę ataskaitą, bendrovė taip pat gali mokėti papildomus dividendus (metinius dividendus). Bendrovės įstatinį kapitalą sudaro 40 mln. akcijų, kurių nominali vertė yra 0,1 euro.

 

Apie „DelfinGroup“

AS „DelfinGroup“ yra licencijuota, technologijomis grįsta finansinių paslaugų bendrovė, įkurta 2009 m. ir veikianti su prekių ženklais „Banknote“ ir „VIZIA“. Bendrovė nuolat kuria ir siūlo vartojimo paskolas, paskolas pensinio amžiaus žmonėms, paskolas prekybos vietose ir lombardo  paskolas, taip pat parduoda prekes. Visi šie produktai siūlomi tiek internetu, tiek daugiau nei 90 filialų visoje Latvijoje. Vidutiniškai kas mėnesį išduodama 35 tūkst. paskolų, kurias aptarnauja profesionali daugiau nei 250 AS „DelfinGroup“ darbuotojų komanda. Bendrovė turi daugiau kaip 400 000 registruotų klientų. Nuo 2014 m. AS „DelfinGroup“ leidžia obligacijas „Nasdaq Riga“ biržoje. Bendrovė dividendus moka kas ketvirtį. 2020 m. bendrovės paskolų portfelis išaugo iki 34,6 mln. eurų, EBITDA siekė 9,3 mln. eurų, o pelnas prieš mokesčius — 4,65 mln. eurų. Įmonės tvarumas grindžiamas įmonių valdymu, „fintech“ naujovėmis, atsakingu skolinimu, finansine įtrauktimi ir indėliu į žiedinę ekonomiką. Įmonė pelningai veikia nuo 2010 m.

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)