Finansai

„Alwark“ plečia veiklos geografiją: įsigijo 100 proc. „Linde Material Handling Ukraine“ akcijų

UAB „Alwark“ plečia savo veiklą į naujas rinkas — bendrovė informuoja, kad įsigijo 100 proc. Ukrainos bendrovės „Linde Material Handling Ukraine“ akcijų iš „Linde Material Handling GmbH“, vienos iš pirmaujančių pasaulyje šakinių krautuvų ir sandėliavimo įrangos gamintojų. „Alwark“ Ukrainoje platins „Linde MH“ industrinius krautuvus bei sandėliavimo įrangą ir teiks jų serviso paslaugas. 

„Linde Material Handling Ukraine“ kol kas užima apie 5 proc. Ukrainos rinkos.„Alwark“ mato didelį šios šalies potencialąir per 2-3 metus rinkos dalį Ukrainoje tikisi padidinti dvigubai. 

„Džiaugiamės, kad „Linde Material Handling GmbH“ vertina mūsų įdirbį, pasitiki mumis ir mato bendrą ateitį. Lietuvoje ir Latvijoje esame vieni iš šakinių krautuvų ir sandėliavimo technikos rinkos lyderių, turime klientų pasitikėjimą, išvystytas paslaugas ir techninio aptarnavimo tinklą. Įėjimas į Ukrainos rinką mums yra nauja verslo plėtros galimybė, — sako „Alwark“ grupės akcininkas Gediminas Šimkus. — Tikimės, kad „Alwark“ patirtis ir labai stiprus „Linde“ prekės ženklas leis per artimiausius 2-3 metus užimti 10 proc. Ukrainos rinkos, o ilgesnėje perspektyvoje — ir 20 proc. rinkos dalį.“ 

„Labai džiaugiamės ilgalaike partneryste su „Alwark“, kuris perima „Linde“ krautuvų platinimą ir aptarnavimą Ukrainoje. Pastaraisiais metais „Alwark“ sėkmingai vystė verslą kaip išskirtinis „Linde Material Handling“ atstovas Lietuvoje ir Latvijoje”, — sako KION grupės, kuriai priklauso „Linde Material Handling“, vyresnysis viceprezidentas Jindrich Kotyza, atsakingas už grupės industrinių krautuvų ir paslaugų verslą Rytų ir Pietryčių Europoje. 

„Įsigydama „Linde MH Ukraine“, Alwark“ žengė pirmą žingsnį įgyvendinant mūsų ambicingą planą, kuriuo siekiame paskatinti augimą ir išplėsti grupės produktų pasiūlą. Šis veiklos geografijos išplėtimas yra pagrindinis „Alwark“ plėtros etapas. Esame įsitikinę, kad komanda išvystys „Linde“ veiklą Ukrainoje taip, kaip tai padarė Baltijos šalyse“, — sako Robertas Beržinskas, „Alwark“ valdybos pirmininkas. 

Naujuoju Linde MH Ukraine“ vadovu paskirtas Aleksandr Kostyrko, turintis ilgametę patirtį industrinės technikos prekyboje Ukrainoje. 

Šalių sutarimu sandorio vertė nėra atskleidžiama.  

Apie „Alwark“ 

UAB „Alwark“, viena iš šakinių krautuvų ir sandėliavimo technikos rinkos lyderių Lietuvoje, yra „Alwark“ grupės, teikiančios naujos ir naudotos krovos, sandėliavimo, statybos, uostų, oro uostų  bei komunalinės technikos pardavimo, nuomos, priežiūros, aptarnavimo ir atsarginių dalių tiekimo paslaugas, dalis. Grupę sudaro UAB „Alwark“, UAB „Mobile Heavy Machinery“, UAB „Pramoniniai Šepečiai“, taip pat SIA „Alwark“ (Latvija), OU „Alwark“ (Estija) ir LLC „Mobile Heavy Machinery“ (Ukraina). Visos „Alwark“ grupės konsoliduota apyvarta 2020 metais buvo daugiau nei 43 mln. Eurų, grupės konsoliduotas pelnas prieš apmokestinimą siekė 2,7 mln. eurų.  „Alwark“ grupė dar šių metų pradžioje pritraukė finansinį partnerį ambicingai plėtrai: 66 proc. akcijų įsigijo privataus kapitalo fondas KJK fondas III, orientuotas į Balkanų ir Baltijos regionus. 

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)