Finansai

Didžiausias šių metų logistikos objekto įsigijimo sandoris Baltijos regione: „East Capital Real Estate Fund IV“ įsigijo „Rimi Baltic“ logistikos centrą

Švedijos investicijų kompanijos „East Capital Real Estate“ fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ ir „Rimi Baltic“, priklausanti „ICA Gruppen“, sudarė sandorį, pagal kurį „East Capital Real Estate“ Rygoje įsigijo modernų 94.000 kv. m logistikos ir biurų centrą. Šis įsigijimas yra didžiausias 2023 m. nekilnojamojo turto sandoris Latvijoje ir didžiausias logistikos objekto įsigijimas Baltijos šalyse. Sandorio vertė siekia 83 mln. Eur.

15 metų trukmės nuomos sutartį su pirkėju pasirašiusi „Rimi Baltic“ liks vienintele šio centro nuomininke.

Objekto statybas užsakė ir iki šiol jį valdė „ICA Gruppen“ priklausanti „Rimi Baltic“, kuri yra viena didžiausių mažmenininkių Baltijos šalyse. Logistikos centras šiandien yra pagrindinė „Rimi Baltic“ buveinė Baltijos šalyse ir svarbiausias prekių paskirstymo centras.

Logistikos centras išvystytas 17 hektarų teritorijoje, turinčioje puikų susisiekimą su Rygos aplinkeliu. Jį patogu pasiekti viešuoju transportu, automobiliais ar sunkvežimiais. Greta pastato įrengtos erdvios automobilių stovėjimo aikštelės.

„Labai džiaugiamės įsigiję šį modernų objektą puikioje vietoje ir užmezgę partnerystę su „Rimi“ bei „ICA Gruppen“. Objektas yra puikioje vietoje tiek logistikos, tiek darbo vietų kūrimo požiūriu. Ši teritorija per pastaruosius kelerius metus reikšmingai vystėsi ir yra sėkmingai pritaikoma labai įvairios paskirties objektams. Joje buvo pastatyta daug naujų gyvenamųjų būstų ir planuojamos tolimesnės jų statybos, o naujų „Ikea“ bei „Saga“ prekybos centrų įsikūrimas padidino vietovės patrauklumą. Dėl savo lokacijos ir ilgalaikės nuomos sutarties su „Rimi“ šis turtas puikiai tinka „East Capital Real Estate fund IV“ investicinius kriterijus. Šis įsigijimas dar labiau sustiprina „East Capital Real Estate“ kaip vienos geriausių modernios logistikos infrastruktūros valdytojų ir nuomotojų Baltijos šalyse poziciją“, – sako Maris Smiltenieks, „East Capital Real Estate“ vadovas Latvijoje.

2020 metais objektas buvo visiškai atnaujintas ir smarkiai išplėstas, pagerėjo jo energetinė efektyvumas. 2024 m. ant pastato stogo planuojama įrengti 2 megavatų galios saulės jėgainę, ir tai dar labiau prisidės prie logistikos centro tvarumo didinimo.

„Džiaugiamės sandoriu ir tikimės gero ilgalaikio bendradarbiavimo su „East Capital Group“. Svarbu tai, kad sandoris taip pat atlaisvina kapitalą „Rimi Baltic“ savininkės „ICA Gruppen“ grynajai skolai sumažinti. „Rimi Baltic“ tęs stabilias logistikos operacijas paskirstymo centre ir centriniame biure. Džiaugiuosi, kad per 15 metų nuomos sutartį esame pasirengę išlaikyti efektyvias logistikos operacijas, o „Rimi“ parduotuvėse kurti modernias ir tvarias darbo vietas“, – sako Giedrius Bandzevičius, „Rimi Baltic“ generalinis direktorius.

Sandorį finansuoja bankas „Swedbank“, jį vykdant pirkėjas konsultantais pasitelkė advokatų kontorą „Vilgerts“, bendroves „Ernst & Young“ bei „Industry Service Partner“, pardavėjas dirbo su advokatų kontora „Sorainen“.

„East Capital Real Estate“ Baltijos šalyse ir Centrinėje Europoje veikia nuo 2005 m. ir yra pirmaujanti nekilnojamojo turto savininkė bei plėtotoja regione. „Rimi Baltic“ logistikos centro įsigijimas kol kas yra didžiausias „East Capital Real Estate“ sandoris ir 9-oji „East Capital Real Estate fondą IV“ investicija.

„Mes matome, kad mūsų sparčiai augančio  portfelio dydis, jo orientacija tik į geras lokacijas ir modernius pastatus siekiant kuo didesnio tvarumo, yra tai kas sukuria mūsų nuomininkams konkurencinį pranašumą beididesnę grąžą mūsų fondų investuotojams“, – sako Albinas Rosengrenas, partneris ir „East Capital Group“ nekilnojamojo turto vadovas.

„Tikrai malonu būti „East Capital Real Estate“, įmonės, kuri ir toliau investuoja Latvijoje bei tapo vieno moderniausių ir didžiausių Baltijos šalyse logistikos pastato savininke, partneriais. Mūsų bendras rūpestis aplinka, judėjimas siekiant šio pastato ESG (BREEAM arba LEED) sertifikato, patvirtina, kad tvarių ir energiją taupančių sprendimų diegimas dabar tampa industrijos standartu. Tai naudinga ne tik aplinkai ir vystytojams, bet ir nuomininkams – šiuo atveju „ICA Gruppen“ ir „Rimi“. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su dviem tokiais stipriais žaidėjais Baltijos regione“, – teigia Jevgenijus Ivanovas, „Swedbank“ Verslo klientų skyriaus vadovas ir valdybos narys.

Kontaktinė informacija:

Maris Smiltenieks, „East Capital Real Estate“ vadovas Latvijoje

+ 371 2638 7197, maris.smiltenieks@eastcapital.com 

Jessica Scott, „East Capital Group“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė

mediaenquiries@eastcapital.com 

Apie „East Capital Real Estate“

„East Capital Real Estate“ yra viena pirmaujančių regiono nekilnojamojo turto valdytojų, investuojančių į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse ir Centrinėje Europoje. Bendrovės valdomi fondai pirmenybę teikia investicijoms į biurų, logistikos ir mažmeninės prekybos segmentus. Bendrovė valdo keturis fondus ir vieną investavimo mandatą, kurių bendra nekilnojamojo turto vertė siekia 580 mln. eurų, o investicijos apima 23 nekilnojamojo turto objektų, kurių bendras nuomojamas plotas sudaro 450 000 m2.

„East Capital Real Estate“ priklauso „East Capital Group“ –  1997 m. Švedijoje įkurtai aktyvaus turto valdymo grupei, kuri siūlo įvairialypius nuosavo kapitalo, pastovių pajamų vertybinių popierių, nekilnojamojo turto ir alternatyvių investicijų sprendimus su aiškia ESG pakraipa. Grupės verslo pagrindas – ne tik sukurti patrauklias investavimo galimybes, bet ir siekti teigiamų pokyčių, skatinant pasaulio pramonės įmones kurti didesnį tvarumą. Tarp grupės investuotojų yra stambūs instituciniai investuotojai, tarptautinių bendrovių pensiniai fondai ir žinomi šeimos biurai. 

Daugiau informacijos: www.eastcapitalrealestate.com

Pranešimą paskelbė: Monika Kundelytė, UAB Headline Agency

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)