Finansai

„Rimi Baltic“ pardavė savo centrinį logistikos centrą ir biurą Rygoje

„Rimi Baltic“ pardavė savo centrinį logistikos centrą ir biurą Rygoje „East Capital Real Estate Fund IV“ pagal pardavimo ir 15 metų nuomos sandorį (angl. „sale and leaseback“). Turto plotas siekia 94 000 kvadratinių metrų. Sandorio kaina 83 mln. eurų.

„Džiaugiamės sandoriu ir tikimės sklandaus ilgalaikio bendradarbiavimo su „East Capital Group“. Svarbu tai, kad sandoris taip pat atlaisvina kapitalą sumažinti „ICA Gruppen“ grynąją skolą“, − sako „Rimi Baltic“ vadovas Giedrius Bandzevičius.

Kaip teigia „Rimi Baltic“ logistikos ir tiekimo grandinės direktorė Kristīne Pojasņikova, „Rimi Baltic“ tęsia stabilias logistikos operacijas Deglavos centriniame sandėlyje ir biure. „Džiaugiuosi, kad ir toliau esame pasirengę išlaikyti efektyvias logistikos operacijas, aprūpinančias modernias bei tvarias „Rimi“ parduotuves ilgalaikėje perspektyvoje“, – sako ji.

Grynasis sandorio poveikis „ICA Gruppen“ pinigų srautams 2023 m. IV ketvirtį sudaro apie 83 mln. Eur. Numatoma, kad Grupės grynoji skola (neįskaitant „ICA Bank“ ir „IFRS“ 16 nuomos įsipareigojimų) sumažės 83 mln. „East Capital Real Estate Fund IV“ turtą perėmė 2023 m. gruodžio 7 d. Advokatų kontoros „Sorainen“ ir „Vilgerts“ dirbo sandorio patarėjais.

„Labai džiaugiamės įsigiję šį modernų objektą strategiškai patogioje vietoje ir užmezgę partnerystę su „Rimi“ bei „ICA Gruppen“ kaip nuomininkais. Turtas yra puikioje vietoje tiek logistikos, tiek darbo vietos požiūriu. Vietos teritorija per pastaruosius kelerius metus pasikeitė ir vystysis toliau. Buvo pastatyta daug naujų gyvenamųjų būstų, jų plėtra numatyta ir ateityje, o naujos „Ikea“ parduotuvės ir „Saga“ prekybos centro įkūrimas padidino vietovės patrauklumą. Dėl vietos ir ilgalaikės nuomos su „Rimi“ šis turtas puikiai tinka „East Capital Real Estate“ fondui. Įsigijimas taip pat dar labiau sustiprina „East Capital Real Estates“, kaip vienos iš geriausių modernių logistikos infrastruktūrų tiekėjų Baltijos šalyse, poziciją“, − sako Maris Smiltenieks, „East Capital Real Estate“ vadovas Latvijoje.

Apie „ICA Gruppen“

„ICA Gruppen“ yra viena iš pirmaujančių mažmeninės prekybos įmonių Šiaurės šalyse, daugiausia dėmesio skirianti maistui ir sveikatai. Grupę sudaro „ICA Sweden“ ir „Rimi Baltic“, kurios daugiausia užsiima mažmenine prekyba bakalėjos prekėmis, „ICA Real Estate“, kuriai priklauso ir kuri valdo nekilnojamąjį turtą, „ICA Bank“, kuris siūlo finansines paslaugas, „ICA Insurance“ ir „Apotek Hjärtat“, vykdantis vaistinių veiklą. 2022 metais „ICA Gruppen“ apyvarta siekė maždaug 136 mlrd. Švedijos kronų.

Apie „East Capital Real Estate“

„East Capital Real Estate“ yra pirmaujanti nekilnojamojo turto valdytoja, kuri daugiausia dėmesio skiria investicijoms į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse ir Vidurio Europoje, pirmiausia biurų, logistikos ir mažmeninės prekybos segmentuose. Ji valdo tris fondus ir vieną investicinį mandatą, kurių bendra investicijų vertė siekia 580 mln. eurų, paskirstytus 23 nekilnojamojo turto objektuose, kurių nuomojamas plotas – 450 000 kvadratinių metrų. „East Capital Real Estate“ priklauso „East Capital Group“ – pasaulinei turto valdytojai, įsikūrusiai Švedijoje nuo 1997 m. Šio verslo esmė – ne tik rasti patrauklių investavimo galimybių, bet ir siekti teigiamų pokyčių, daryti įtaką pramonės šakoms visame pasaulyje ir padėti joms tapti tvaresnėms.

Pranešimą paskelbė: Živilė Udrė, Integrity PR, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)