Finansai

Du kartus išplėtusi savo paštomatų tinklą „Omniva LT“ skaičiavo 44 proc. išaugusias pajamas

Siuntų paslaugų bendrovė „Omniva LT“ per 2018 m., palyginti su ankstesniais metais, savo pajamas padidino 44 proc. – iki 6,5 mln. eurų. Nepaisant didžiausių įmonės veikloje vykdytų metinių investicijų, 2018-ieji tapo pirmais pelningais metais per bendrovės veiklos istoriją Lietuvoje. Sparčiam bendrovės pajamų augimui didžiausią įtaką turėjo apie du kartus išplėstas paštomatų tinklas ir daugiau kaip 70 proc. išaugęs siuntų per paštomatus skaičius.

„Praėjusiais metais pristatėme daugiau kaip 2 mln. siuntų ir augome kur kas greičiau negu pašto ir kurjerių paslaugų rinka. Šalies gyventojai vis dažniau naudojasi interneto prekybos atveriamomis galimybėmis, jiems tampa aktualu greitai ir patogiai gauti savo pirkinius, o mūsų nuolat plečiamas tinklas leidžia pritraukti vis daugiau klientų ir būti arčiau jų. Matydami augantį poreikį, toliau ketiname aktyviai investuoti į paštomatų tinklo plėtrą, tai bus viena mūsų strateginių veiklos krypčių ir 2019 metais“, – sako „Omniva LT“ vadovas Simonas Bielskis.

Remiantis rinkos duomenimis, per pirmus tris 2018-ųjų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2017-aisiais, siuntų skaičius Lietuvos rinkoje augo 37 procentais. Palyginamuoju laikotarpiu „Omnivos“ pristatytų siuntų kiekis išaugo 60 procentų.

Pasak S. Bielskio, prie spartaus bendrovės augimo prisideda ir privačių vartotojų, ir verslo klientų siunčiamos siuntos. Per praėjusius metus privačių vartotojų išsiųstų siuntų skaičius išaugo beveik 3 kartus, verslo klientų siuntų skaičius padidėjo daugiau kaip 60 proc., siuntų iš Kinijos augimas sudarė daugiau kaip 30 procentų.

Per 2018 m. „Omniva“ į plėtrą investavo 3 mln. eurų. Investicijos buvo skirtos sparčiai paštomatų tinklo plėtrai – bendrovė savo valdomą paštomatų tinklą išplėtė iki 150 paštomatų 57 šalies miestuose. Tuo metu Kauno logistikos sandėlyje praėjusių metų pabaigoje pradėjo veikti nauja, automatizuota siuntų rūšiavimo linija, kuri leidžia išrūšiuoti 70 tūkst. siuntų per parą bei išlaikyti aukštą paslaugų kokybę esant sparčiam augimui ir vykdant plėtrą. Šiuo metu „Omniva“ turi didžiausią paštomatų tinklą rinkoje ir per parą gali pristatyti beveik 20 tūkst. siuntų visoje šalyje.

Siekdama patenkinti augantį siuntų paslaugų poreikį ir išlikti rinkos lydere pagal paštomatų skaičių, „Omniva“ yra numačiusi per 2019 m. į plėtrą investuoti iki 2 mln. eurų. Šios investicijos bus nukreiptos į tolesnę paštomatų tinklo plėtrą, kuris iki metų pabaigos turėtų padidėti iki 200–250 paštomatų. Dalis investicijų bus skirtos naujų paslaugų kūrimui, kurios rinkai bus pristatytos metų viduryje. Bendrovė toliau planuoja investuoti į sandėlių ploto didinimą ir siuntų rūšiavimo automatizavimą.

Pranešimą paskelbė: Andrius Matuliauskas, Integrity PR

(Perskaityta per mėnesį: 64, iš jų šiandien: 1.)