Namai

Dūmų detektorių tipai: kuris Jums tinka geriausiai?

Nuo gaisro namuose nėra apsaugotas nei vienas, tačiau pasitelkę įvairias papildomas priemones, galime laiku pastebėti pirmuosius jo požymius ir taip užkirsti kelią siaubingiems padariniams. Viena iš tokių priemonių yra dūmų detektoriai, kurie nuo šių metų gegužės privalės būti įrengti kiekvienuose namuose. Tad jeigu šiuo gaminiu dar nepasirūpinote, pats metas susipažinti su skirtingais jų tipais ir išsirinkti patį tinkamiausią.

Joniniai dūmų detektoriai

Šio tipo dūmų detektoriai itin efektyviai sureaguoja į nematomas ugnies daleles, kuriuos gali sukelti gaisrą – tai gali būti popierius, riebalai ar kitos greit įsiliepsnojančios medžiagos. Jie dažnai rekomenduojami tiek biurams, tiek gyvenamosioms patalpos, o patraukli jų kaina taip pat nelieka nepastebėta – būtent dėl šios priežasties jie laikomi vienais populiariausių.

Visgi, nors šie dūmų detektoriai kur kas greičiau nei fotoelektriniai gali įspėti apie gresiantį pavojų, šiems prietaisams sunkiau sekasi atskirti dūmus nuo garo. Tikėtina, kad dėl to dažniau teks išgirsti klaidingus signalizacijos įspėjimus, tačiau šis aspektas priklausys ir nuo patalpos paskirties.

Fotoelektriniai dūmų detektoriai

Dar kitaip optiniais vadinami dūmų detektoriai – ne mažiau populiarus pasirinkimas, galintis itin greitai aptikti matomas ugnies daleles, kurias dažniausiai sukelia lėčiau įsiliepsnojančios medžiagos, tokios kaip patalynė, drabužiai ar apmušalai. Dar vienas šio tipo detektorių privalumas – kur kas rečiau klaidingai įsijungianti signalizacija.

Efektyvesni (ir dažniausiai šiek tiek brangesni) prietaisai ypač rekomenduojami patalpoms su aukštomis lubomis, kadangi gali užfiksuoti dūmus net ir didesniame plote. Tiek šie, tiek kitų tipų dūmų detektoriai internetu parduodami Pigu.lt e-parduotuvėje – čia tikrai surasite geriausią kainos ir kokybės santykį.

Anglies monoksido detektoriai

Logiška, kad siekiant maksimalios apsaugos, reikėtų įsigyti abu šiuos dūmų detektorius, tačiau toks sprendimas pareikalaus ne tik didesnių išlaidų, bet ir daugiau vietos ant  Jūsų lubų. Tokiais atvejais rekomenduojami kombinuoti, anglies monoksido (smalkių) detektoriai, išsiskiriantys ypatingu efektyvumu ir tikslumu.

Nors lyginant su paprasčiausiais variantais, šio detektoriaus kaina yra gerokai didesnė, jis suteikia ir dvigubai daugiau naudos – įspėja ne tik apie dūmus, bet ir apie pernelyg didelę smalkių koncentraciją. Tai yra vieni profesionaliausių modelių, kurie tiks ne tik buičiai, bet ir įvairioms komercinio pobūdžio patalpos ar bet kuriai kitai ypatingos saugos reikalaujančiai erdvei.

Kiti pasirinkimo aspektai

Svarbu pažymėti, jog dūmų detektoriaus efektyvumas priklausys ne tik nuo tipo – taip pat turėtumėte atsižvelgti į maitinimo šaltinį. Šiuo atveju galima rinktis maždaug kas metus keičiamus elementus, kurie atitinkamai pareikalaus dažnesnės prietaiso priežiūros arba iškart įsigyti dūmų detektorius su integruotomis ličio baterijomis, tarnaujančiomis tiek pat, kiek ir pats įrenginys. Yra ir trečias tipas – šie dūmų detektoriai veikia prijungti prie elektros tinklo, tačiau prireikus pradeda veikti baterijų pagalba. Visgi, šio tipo įrenginiai dažniausiai montuojami atliekant rimtesnius remontus ar dar tik įrenginėjant būstą.

Apsisprendę tiek dėl dūmų detektoriaus, tiek dėl jo baterijų tipo, turėtumėte atkreipti dėmesį ir į kitas papildomas funkcijas bei dizainą. Nors šis įrenginys skirtas užtikrinti mūsų saugumą, visgi, norisi, kad pasirinktas modelis derėtų ir prie patalpos ar namų interjero – ypač tuomet, jei ketinate jį montuoti gyvenamosiose patalpose.

(Perskaityta per mėnesį: 70, iš jų šiandien: 1.)