Finansai

Dviem moterų valdomoms įmonėms Lietuvoje suteiktos „Visa“ stipendijos – kiekvienai jų skirta po 10 000 eurų

Pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė „Visa“ siekia sudaryti geresnes sąlygas moterims verslininkėms. Bendrovė jau antrus metus iš eilės skiria stipendijas moterims priklausančioms įmonėms pagal „Visa She’s Next“ stipendijų programą. Dvi Lietuvos įmonės gaus po 10 000 eurų stipendijas.

Pasauliniu mastu veikiantis ir stipriai įsitvirtinęs vietinėse rinkose mokėjimų tinklas „Visa“ atlieka svarbų vaidmenį ir padeda auginti verslus Šiaurės ir Baltijos šalyse. Siekdama kurti įtraukesnę ir tvaresnę ekonomiką „Visa“ šiose šalyse remia asmenis, įmones ir bendruomenes.

2023 m. rudenį smulkias įmones valdančios moterys verslininkės jau antrus metus iš eilės teikė paraiškas „Visa She’s Next“ stipendijų programai. Programos tikslas – remti moteris verslininkes, auginančias savo verslą, didinti jų žinomumą ir gerinti galimybes gauti išorinį finansavimą. Iš viso dviem moterims priklausančioms įmonėms Lietuvoje skirta po 10 000 eurų ir galimybė naudotis „Novatore“ teikiamomis verslo konsultacijomis. Bendradarbiaujant su banku „Luminor“ stipendijas gavo iš viso šešios Baltijos šalių įmonės.

Stipendijai gauti įmonė turėjo atitikti kelias sąlygas: būti įregistruota Lietuvoje, veikti ne trumpiau kaip vienerius metus, turėti fizinę arba skaitmeninę buveinę ir ne mažiau kaip 51 proc. įmonės akcijų priklausyti moterims. Kai rugsėjo 28 d. baigėsi paraiškų teikimo laikotarpis, buvo pateikta daugybė paraiškų iš įmonių visoje šalyje.

„Visa“ tiki įtraukios ekonomikos galia. Pastaruoju metu smulkios įmonės kovoja su sudėtingomis ekonominėmis sąlygomis, besikeičiančia vartotojų elgsena ir infliacija.  Džiaugiuosi, kad „Visa“ stipendijų programa „She’s Next“, kuri yra svarbi mūsų įsipareigojimo moterims verslininkėms dalis, gali paremti finansavimu ir verslo konsultacijomis ir kad antraisiais metais sulaukė tokio didelio atgarsio. Būdami pasauliniu skaitmeninių mokėjimų tinklu, aktyviai veikiančiu ir vietos lygmeniu, suteikiame žinių ir priemonių, kad daugiau verslininkių ir smulkiojo verslo savininkių turėtų geresnes galimybes“, – sako „Visa“ grupės Suomijos ir Baltijos šalių vadovas Juha Sillanpaa.

Vietinė komisija priėmė sprendimą ir „Visa She’s Next 2023“ stipendijų programos laureatėmis Lietuvoje tapo:

Sustain Academy

Ievos Kazakevičiūtės ir Austės Valikonytės įkurta „Sustain Academy“ siekia suteikti profesionalams naujausių praktinių žinių apie tvarumą. Bendradarbiaudama su patyrusiais ekspertais akademija siekia suteikti asmenims žaliųjų įgūdžių, reikalingų reikšmingai paveikti besikeičiančią verslo paradigmą.

Giliuko laboratorija

Neringos Banevičienės įkurta „Giliuko laboratorija“ yra į STEAM orientuota švietimo iniciatyva, kurioje vyksta gamtos mokslų, technologijų, matematikos, inžinerijos ir dizaino užsiėmimai 1-8 klasių mokiniams. Integruota mokymo programa leidžia vaikams tyrinėti savo pasaulį ir aplinką. Prasidėjusi nuo vienos pradinių klasių mokinių grupės iniciatyva išaugo į įmonę UAB „Edugilė“, kuri organizuoja edukacinius renginius įvairiose Lietuvos mokyklose, STEAM mokslinius būrelius Vilniaus miesto mokyklose, vaikų vasaros stovyklas ir gamtos ekspedicijas.

Norite sužinoti daugiau apie „She’s Next“ ir „Visa“ pastangas remti smulkiojo verslo savininkes? Daugiau informacijos rasite visa.lt/shesnext.

————————

Apie „She’s Next“

„She’s Next“ yra pasaulinė „Visa“ iniciatyva, kuria siekiama prisidėti prie geresnių sąlygų moterims verslininkėms ir smulkiojo verslo savininkėms. 2022 m. rugpjūtį dotacijų programa pirmą kartą pradėta įgyvendinti Šiaurės ir Baltijos šalyse. Anksčiau ši iniciatyva buvo įgyvendinta kitose „Visa“ rinkose, įskaitant JAV, Kanadą, Airiją ir Lenkiją. Nuo 2020 m. „Visa“ pagal iniciatyvą „She’s Next“ moterų valdomoms įmonėms skyrė daugiau kaip 3,8  mln. dolerių finansavimą.

Apie „Visa“

„Visa“ yra pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė, palengvinanti vartotojų, prekybininkų, finansų įstaigų ir vyriausybinių institucijų sandorius daugiau nei 200 šalių ir teritorijų. Mūsų misija – sujungti pasaulį inovatyviausiu, patogiausiu, patikimiausiu ir saugiausiu mokėjimų tinklu, kad žmonės, įmonės ir ekonomika galėtų klestėti. Tikime, kad ekonomikos, įtraukiančios visus rinkos dalyvius, padeda augti visiems, ir manome, kad prieigos galimybė yra pinigų judėjimo pagrindas ateityje. Sužinokite daugiau Visa.com.

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service (UAB PIAR)

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)