Finansai

EIF susitarė su „Mano banku“ dėl 50 mln. Eur paskolų smulkiajam verslui

Lietuvos finansinių paslaugų bendrovė „Mano Bankas“, po beveik pusę metų trukusio parengiamojo projekto, pasirašė portfelinės garantijos sutartį paskoloms pagal „Pan-European Guarantee Fund“ (EGF) programą, kurią administruoja Europos investicijų fondas (EIF).

EGF yra viena iš ES neatidėliotinų priemonių, dėl kurių susitarta praėjusiais metais, siekiant padėti Europos darbuotojams ir įmonėms. Dėl šios garantijos „Mano bankas“ galės savo klientams palankesnėmis sąlygomis suteikti naujų paskolų už 50 mln. Eur.

„Tai pirmas bendras „Mano Banko“ ir EIF projektas. Tačiau tikrai tikimės, kad jis nebus paskutinis, kadangi EIF ir Europos investicijų bankas (EIB) – didžiausias EIF dalininkas – siūlo daug aktualių ir inovatyvių finansinių priemonių, kurios lemia, kad finansavimas įmonėms tampa gerokai prieinamesnis. Ypač smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Tikimės, kad tai bus ilgo ir sėkmingo bendradarbiavimo pradžia“, – sako „Mano Banko“ valdybos narys Aurimas Putna.

EGF – tai instrumentas, sukurtas Europos investicijų banko grupės (EIB ir EIF) bei ES valstybių narių, reaguojant į tuomet dar naują COVID-19 pandemiją. Šios priemonės tikslas yra padidinti įmonių galimybes gauti kreditą verslą prispaudusio karantino ir kitų apribojimų akivaizdoje.

 „EGF įsteigtas kaip pagalbos priemonė pandemijos paveiktiems verslams. Tai leidžia bankams kredituoti ne tik nukentėjusias, bet ir jaunas bei augančias įmones, ir padedanti joms rasti išeitį iš krizės. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su „Mano banku“ nukreipiant šį svarbų finansavimą gavėjams Lietuvoje“, – teigia EIF vadovas Alainas Godardas.

Pagal garantijos sąlygas, kiekviena kriterijus atitinkanti ir į portfelį įtraukta paskola bus garantuota 70% nuo kredito sumos. Tai gerokai padidina teigiamo sprendimo suteikti paskolą tikimybę ir sumažina banko riziką, mat nesėkmėms atveju 70% potencialaus nuostolio bankas galės atgauti iš EGF.

EIF pritarimo kiekvienai paskolai nereikės. „Mano bankas“ savarankiškai valdys ir administruos paskolų portfelį bei pats priims sprendimus dėl kreditavimo.

Kol kas „Mano Bankas“ su EIF sukirto rankomis dėl 50 mln. Eur paskolų portfelio. Pagal EIF taisykles, finansavimo sumos svyruoja nuo 100.000 Eur iki 3 mln. Eur. O kreditų sąlygos yra palankesnės, nei skolinantis be garantijos. Paskolos gali būti skirtos tiek investiciniams projektams – statyti arba įsigyti turtą, tiek verslo įmonių apyvartai finansuoti.

„Šios paskolos bus pigesnės nei standartiniai verslo kreditai, nes norime perteikti europinių garantijų naudą paskolų gavėjams. Bet kuriuo atveju, esame atviri užklausoms dėl galimybių pasinaudoti šia garantine priemone. Svarstančius apie tai, kviečiame kreiptis ir aptarti galimybes. Tradiciškai, mes sugebame įsigilinti į individualią įmonių situaciją ir poreikius, ieškant palankiausio finansavimo sprendimo, tad tikrai pasistengsime suprasti ir padėti“, – reziumuoja A. Putna.

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)