puodelis
Pirkiniai,  Verslas

Ekologiški vienkartiniai puodeliai: mėgaukitės kava be sąžinės graužaties!

Jei jūs ir nepriklausote vadinamajai „kavos išsinešimui kartai“, tai jūsų draugų ar artimųjų tarpe neabejotinai yra žmonių, kuriems kavos puodelis rankoje – tarsi jų skiriamasis ženklas. Tikėtina, jog pastarieji kavos, atrodo, visai neseniai net negėrė, o šis pomėgis, sutapimas ar ne, atsirado tik kavai išsinešimui tapus madingu „reikalu“. Šioje tendencijoje nėra nieko smerktino. Žmonės, būdami madingi, jaučiasi tam tikros visuomenės grupės dalimi ir taip išpildo noro pritapti poreikį.  Aišku, tragediją galėtume įžvelgti aplinkosaugos mastu, jei keltume hipotezę, jog dauguma kavos mėgėjų nemąsto apie ateitį ir puodelius meta, kur papuola. Jei ir ne dauguma, tai, žvelgiant realistiškai, tikrai tokių atsiranda. O įprastiniuose kavos puodeliuose yra ir plastiko, apie kurio žalą aplinkai galima daug kalbėti. Tai – šio laikmečio „rykštė“. Ekologiški vienkartiniai puodeliai skamba kur kas patraukliau, ar ne?

Džiugu, jog kai kurios vienkartinius indus bei įrankius gaminančius įmonės, nežinia, ar tiesiog nenorėdamos sulaukti pasmerkimo visuomenėje, ar iš tiesų galvodamos apie aplinkosaugą, tobulina savo gamybos technologijas ir į rinką tiekia ekologišką produkciją. Ekologiški vienkartiniai puodeliai yra gaminami iš natūralių, organiškų ir perdirbamų medžiagų, tad kavos mėgėjai ir toliau gali gurkšnoti savo mėgiamą gėrimą (ar tiesiog išlikti madingi), nesijausdami, jog prisideda prie visuotinės katastrofos. Išskirtinis ir ekologiškų indų gamybos procesas. Ekologiškus puodelius bei kitus vienkartinius indus gaminančios firmos teigia, jog gamybos procesui reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių šaltinių, atliekos  neišmetamos, o toliau sėkmingai naudojamos kaip žaliava.

Aišku, užsakovai bei klientai pageidauja, jog ekologiški vienkartiniai puodeliai atitiktų ir kitus šiai gaminio grupei keliamus reikalavimus, tai yra būtų tvirti, patogūs laikyti rankoje bei estetiškai atrodytų. Savaime suprantama, tokio gaminio savikaina bus aukštesnė nei įprastų vienkartinių indų, tad verslininkai turi pasiryžti pastarųjų įsigijimui skirti didesnę sumą. Visgigi tikėtina, jog tokios investicijos greitai atsipirks su kaupu. Dažnas kavos mėgėjas yra šiuolaikinis žmogus, kuriam aplinkosaugos idėjos nėra svetimos, tad, natūralu, šis mielai pirks maistą bei gėrimus iš taip pat „žaliai“ mąstančio verslininko. Ir dar rekomenduos jį savo draugui!

(Perskaityta per mėnesį: 124, iš jų šiandien: 1.)