Finansai

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiks su Valdymo koordinavimo centro vadovu

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ketvirtadienį, sausio 28 d., 13 val. nuotoliniu būdu susitiks su VšĮ Valdymo koordinavimo centro vadovu Vidu Danieliumi aptarti, kaip pagerinti valstybės valdomų įmonių (VVĮ) veiklos efektyvumą. 

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės, kol kas nematyti, kad valstybės valdomos įmonės turėtų ambicijų uždirbti svarią grąžą valstybei, todėl  būtina ne tik peržiūrėti jų valdyseną, bet ir joms keliamus tikslus. Jie turėtų apimti ne tik kapitalo kainos kriterijus, bet ir dividendus bei kapitalo struktūrą – ribą, kiek įmonė gali skolintis. Taip būtų galima pagerinti valstybės valdomų įmonių  finansinius rodiklius, kad jos duotų didesnę naudą valstybei ir gyventojams.     

Pasak ministrės, taip pat siekiama šių įmonių valdybos narių atranką padaryti dar skaidresnę ir visiškai depolitizuotą. Be to, būtina judėti link dar didesnio šių įmonių valdymo centralizavimo: ne tik palaipsniui mažinti šių įmonių skaičių, bet ir jų priežiūrą koncentruoti 2–3 ministerijose, o ne 11-oje,  kaip yra dabar. 

Šiuo metu Lietuvoje veikia 50 VVĮ, 42 iš jų 2019 metais veikė pelningai ir uždirbo 234,7 mln. eurų grynojo pelno, tačiau kapitalo grąža tesudarė 4,2 proc.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)