Finansai

Ekonomikos ir inovacijų ministrės A. Armonaitės dėmesys Ukrainoje – skaitmenizacijai, ekonominių santykių stiprinimui

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ketvirtadienį ir penktadienį viešės Ukrainoje, kur aptars dvišalių ekonominių santykių stiprinimo perspektyvas, skaitmeninę darbotvarkę. Pasak A. Armonaitės, Ukraina galėtų turėti ne tik bevizį režimą savo piliečiams su Europos Sąjunga, bet ir tapti duomenų Šengeno erdvės dalimi ir turėti tokias pat sąlygas naudotis mobiliuoju ryšiu ir duomenimis kaip ES piliečiai. Tai ypač svarbu plečiantis inovatyviems sektoriams, pavyzdžiui, fintech ar govtech.

Ukrainoje A. Armonaitė dalyvaus Lietuvos ir Ukrainos prezidentų tarybos posėdyje, tradiciniame Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forume, susitiks su Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoju, skaitmeninės transformacijos ministru Mykhailu Fedorovu, Ukrainos pramonininkų konfederacijos vadovais: prezidentu Anatolijumi Kinachu ir viceprezidentu Serhiy’umi Prohorovu.

Vizito metu A. Armonaitė taip pat lankysis didžiausiame Ukrainos technologijų parke „Unity City“, susitiks šioje šalyje dirbančiais Lietuvos verslininkais.

Susitikimų metu ministrė ketina patvirtinti paramą Ukrainos integracijai į Europos ir euroatlantines struktūras, paskatinti aktyviau įsilieti į bendrąją ES vidaus rinką, dalyvauti duomenų atvėrimo procesuose, kurie dar labiau galėtų paskatinti dvišalį bendradarbiavimą. Lietuva galėtų pasiūlyti ekspertinę pagalbą.

Ukraina yra 18-oji pagal dydį Lietuvos gamintojų prekių eksporto partnerė, o 2020 m. dvišalės prekybos apyvarta sudarė 1,19 mlrd. eurų. Lietuvos tiesioginės investicijos Ukrainoje 2020 m. III ketvirčio pabaigoje sudarė 180 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)