Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Elektros tarifai lito ir euro sandūroje

                Elektros tarifai visuomet aktualūs. Tačiau susidomėjimas jais dar labiau pakilo 2014-ųjų ir 2015-ųjų metų sandūroje, kai litą pakeitė euras. Nauja valiuta – rimtas žingsnis, tiesiogiai susijęs su visa tauta. Pelnas bei išlaidos nuo šiol skaičiuojami ne litais, tad kartais tenka pasukti galvą.

                Vienas uždavinių, kurį sprendė mokėję už 2014-ųjų galą ir 2015-ųjų pradžią, buvo ne tik litų konvertavimas į europietišką valiutą, bet ir skaičiavimas dviem skirtingais tarifais. Taip nutiko dėl nuo sausio sumažėjusios elektros kainos. Be to, senesnius elektros tarifus būdavo įprasta skaičiuoti litais, tad neapsieita ir be konvertavimo. Gyventojų proto kertelėse jau seniai skamba santykis 3,4528. Kai kurie norėtų, jog pastarasis būtų tiesiog 3 ar 4, tačiau kažin ar tai įmanoma padaryti. Tad 3,4528 santykis –kanoninis. Šios vertės nepastumsi nei į vieną, nei į kitą pusę.

                Kaip elektros tarifai metų pradžioje buvo skaičiuojami kiekvienuose namuose? Daug kas, matyt, priklauso nuo žmogaus amžiaus ir išsilavinimo. Vieni prie naujos valiutos pripranta greičiau, kitiems tenka ilgiau taikytis. Tačiau visus asmenis vienija būtinybė skaičiuoti elektros sąnaudas. Ar tam reikia kažkokių stebuklingų matematinių gebėjimų? Na, pats išlaidų skaičiavimas reikalauja susikaupimo bei atsakomybės. O lito keitimas euru proceso lyg ir nekomplikuoja per daug. Aišku, išlieka teisingo apvalinimo svarba.

                Kai skaičiuojama, kiek elektros sunaudota, ir tikrinama, kokie elektros tarifai buvo metų pabaigoje ir kokie yra metų pradžioje, į procesus įtraukiamas euras. Kaip jau minėta, prie jo vieni pripranta greičiau, kiti lėčiau, tačiau neginčijamas yra psichologinis motyvas. Jei iš anksto nusiteikiama pesimistiškai, tikėtina, kad imama delsti skaičiuoti, kokia suma susidarė už elektrą. Kartais niurzgama visai be pagrindo. Na, o kai kada situacija atvirkštinė. Kadangi euras vertingesnis nei litas, visos sumos sumažėja. Ir ką tai reiškia? Ogi tai, jog atrodo, kad išlaidos mažesnės. Vis dėlto tuo pat metu nereikėtų pamiršti, jog ir atlyginimai eurais atrodo mažesni. Na, o iš tikrųjų viskas liko taip pat. Tiesiog tai yra skaičių pasaulis, ir mums, žmonėms, natūralu vertinti taip, kaip esame įpratę. Tai įaugę į pasąmonę. Jos perprogramavimas užtrunka šiek tiek laiko. Trukmė, kaip jau rašyta, individuali kiekvienam asmeniui.

                Eurais skaičiuojami elektros tarifai – šiokia tokia egzotika. Pirmasis toks skaičiavimas – naujos erdvės, proto atgaiva ir simbolinis finansų atnaujinimas. Tai lyg paskatinimas sumaniai valdyti savo finansus. Kartais tenka pasukti galvą, tačiau tai atperka žinojimas, kaip cirkuliuoja pinigai. Elektros reikšmė neginčijama, tad neišvengiami ir finansiniai klausimai. Euro įvedimas juos kiek paūmino, tačiau pakanka tik truputį pagalvoti ir visos sąskaitos užpildomos be nesklandumų. Norint optimalesnių sąskaitų, gal vertėtų pagalvoti ir paanalizuoti alternatyvius elektros tiekejus. Elektros tarifai Elektrum.lt  ar kitų alternatyvių tiekėjų gali būtu patrauklesni šeimos biudžetui.

(Perskaityta per mėnesį: 37, iš jų šiandien: 1.)