Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokį autoservisą pasirinkti autodiagnostikai?

diagnostikos įranga
diagnostikos įranga
Automobilio priežiūra ir diagnostikos įranga automobiliams

Jau gerus 20 metų gaminami automobiliai kaskart turintys daugiau elektroninių saugumą, komfortą ir automobilio ekonomiškumą užtikrinančių sistemų. Siekiant sukurti kuo spartesnius, tačiau tuo pačiu ir saugius bei ekonomiškus automobilius teko pasitelkti itin sudėtingas technologijas. Tačiau ten kur viskas sudėtinga, nėra garantijos, kad tai nesuges. Net ir kosminiuose laivuose pasitaiko gedimų, o automobiliuose, kurie rieda duobėtais keliais, turi iškęsti gamtos išdaigas ir temperatūrų skirtumus, eroziją ir kitas negandas, gedimų pasitaiko gan dažnai. Todėl karts nuo karto pastebėjus gedimą ar tiesiog profilaktiškai reikia atlikti automobilio kompiuterinę diagnostiką bei apžiūrą. O kaip pasirinkti tam autoservisą?
Renkantis autoservisą diagnostikai ir remontui reikia žinoti keletą svarbių niuansų. Pirmiausia, pati autodiagnostika nėra remontas. Tai procesas, kurio metu diagnostinė įranga automobiliams yra prijungiama prie automobilio sistemos komponentų ir ekrane pasirodo automobilio duomenys, gedimai. Tai itin svarbūs duomenys serviso darbuotojams, leidžianti greičiau rasti gedimo šaltinį ir jį pašalinti. Be diagnostikos šiuolaikiniuose automobiliuose tektų remontą atlikti tarsi užrištomis akimis. Tai itin sudėtinga ir net labai patyręs mechanikas nesiima remonto darbų be atliktos diagnostikos.
Antras svarbus dalykas, kurį reikia suprasti, yra tai, kad servisai naudoja universalią diagnostinę įrangą. Esant tokiam dideliam kiekiui skirtingų automobilių gamintojų ir modelių, būtų neįmanoma kurti, plėtoti kiekvienam gamintojui savo diagnostinę įrangą. Todėl diagnostinės įrangos gamintojai, tokie kaip Bosch, Autel, Launch apjungia žinias apie visus automobilius ir pateikia autoservisams universalią diagnostikos įrangą. Tad bet kuriame autoservise, kuris naudoja šiuolaikinę įrangą, galima puikiai atlikti automobilio diagnostiką.
Jei visur diagnostinė įranga panaši, tai pagal ką rinktis? Iš šio klausimo, kyla trečias niuansas ir taisyklė. Reikia rinktis pagal autoserviso specializaciją. Jei yra atliekamas profilaktinis patikrinimas, tiks bet kuris plataus veiklos profilio autoservisas. Jei yra gedimas ir numanoma, jog tai elektronikos sistemos gedimas, tuomet reikia rinktis autoservisą, kuriame pagrindinė specializacija elektros darbai. Galima rinktis ir pagal automobilio gamintoją, nes būtų logiška, kad servisas daugiausia dirbantis su konkretaus gamintojo automobiliais, turės daugiausia patirties šių automobilių tipinių problemų sprendimui.

(Perskaityta per mėnesį: 62, iš jų šiandien: 1.)