serviso įranga
Technologijos,  Transportas

Automobilio patikra prieš perkant – rinktis servisą ar pasikliauti savo žiniomis?

Nors Lietuvoje automobilių parkas kiekvienais metais tampa vis naujesnis, rinkoje yra pardavinėjama daugybę dar senų automobilių. Senesni automobiliai reikalauja daugiau priežiūros, kadangi jau mechaninės dalys yra susidėvėjusios. Todėl perkant senesnį automobilį, reikia atkreipti dėmesį į daugybę dalykų, kad netektų nusipirkus išleisti nemažai pinigų jo remontui. Tačiau ar pirktumėte senesnį, ar naujesnį jį vis tiek reikia patikrinti. Vieni pasikliauna savo žiniomis ir apžiūri patys, kiti, kurie turi mažiau žinių, automobilio apžiūrai renkasi servisą, su visa reikalinga serviso įranga, autodiagnostikos įranga bei kita įranga, kuri reikalinga automobilio apžiūrai.

Norint išvengti tokio automobilio nusipirkimo, kuris gali ateityje iš jūsų piniginės „ištraukti“ didelius pinigus automobilį patikrinti yra būtini. Galite pasikliauti savo žiniomis, tačiau šis variantas tinkamas tik tada, jeigu jūs esate susipažinęs su automobilio mechanika ir tikrai žinote kaip veiki automobilio mechaninės dalys. Kitu atveju galite sau pasidaryti meškos paslauga. Dar vienas variantas yra tas, kad automobilio apžiūrai pasiimtumėte tokį žmogų, kuris turi tinkamą kvalifikaciją. Tačiau dažniausias ir vis populiarėjantis būdas yra visgi automobilio apžiūra patikėti serviso mechanikams, kadangi jie turi kvalifikaciją automobilio mechanikoje, remonto dirbtuvėse yra visa reikalinga serviso įranga, autodiagnostikos įranga bei įvairių žinių profesionalai.serviso įranga

Servise dirbantys mechanikai dirba eilę metų šioje srityje, todėl gali automobilį įvertinti ir patikrinti iki smulkiausios detalės. Serviso mechanikai automobilį įvertina tiek apžiūrėdami jo išorę, tiek jo vidinius mechanizmus. Išorę dažniausiai yra apžiūrima be jokių prietaisų, tiesiog įvertinamas ar automobilis nėra paveiktas korozijos, nebuvo daužtas ir nudažytas skirtingomis spalvomis.

Daugiausiai laiko skiriama yra vidinių mechaninių dalių apžiūrai. Su tinkama serviso įranga mechanikai automobilio važiuoklę, variklį, greičių dėžę ar yra visi mechanizmai, patikrina ar niekur nėra pribėgę tepalų ir kitų skysčių. Kitas etapas yra variklio patikra, ji yra atliekama su autodiagnostikos įranga, kurios pagalba galima greitai rasti gedimus ar neatitikimus. Kompiuterinės diagnostikos metu diagnostikos įranga gali parodyti visus variklio darbo nukrypimus, pavyzdžiui, ar vienodai dirba variklio cilindrai. Su tokia įranga galima patikrinti ne vien variklį, tačiau visas elektromechanines dalis, kaip pavyzdžiui, automatinė pavarų dėžė, oro pagalvių sistema ir kitos. Nors šis būdas yra brangus, tokia automobilio patikra gali kainuoti nuo kelių dešimčių eurų, tačiau jūsų automobilį įvertins specialistai.

Taigi, prieš nusiperkant automobilį, jį yra būtina įvertinti ir apžiūrėti. Galite patikrinti ir jūs patys, tačiau šis atvejis tinkamiausias tik tada, jeigu turi reikiamas žinias ir kompetencija šioje srityje. Labiausiai patartinas būdas yra tas, kad automobilio apžiūra patikėti serviso mechanikams, kurie yra šios srities specialistai, su turima serviso ir autodiagnostikos įranga jie gali atlikti bet kokio mechanizmo patikrą. Todėl jūs būsite užtikrinti, kad automobilis yra apžiūrimas gerose ir profesionaliose rankose.

(Perskaityta per mėnesį: 68, iš jų šiandien: 1.)