automobilių diagnostios įranga
Technologijos

Automobilų diagnostikos įranga: kuo ji skiriasi?

Kaip ir kiekvienas elektronikos prietaisas, tai ir automobilių diagnostikos įranga turi daug įvairių rūšių ir paskirčių. Todėl būsimiems diagnostinės įrangos naudotojams gali būti sunku išsirinkti iš tokios gausos prietaisų, kadangi kiekvienais metais naujų prietaisų pagaminama dešimtimis. Dažniausiai tokių prietaisų skirtumas būna funkcionalumas ir tinkamumas automobilių markėms. Trumpai apžvelgsime kuo gi skiriasi tokie prietaisai.

Vienas esminių skirtumų yra programinė įranga diagnostikos įrangoje. Iki 1996-ųjų metų į automobilius buvo įdiegiamas OBD I standartas, po šių metų, OBD II programinės įrangos standartas. Todėl jeigu turi prietaisą, kuriame yra įdiegtas OBD II standartas, jis ne tik automobiliams, kurie pagaminti iki 1996-ųjų metų.

automobilių diagnostios įranga

Kitas svarbus kriterijus kuo skiriasi automobilių diagnostikos įranga yra universalumas. Yra gaminama specializuota ir universali automobilių diagnostikos įranga. Specializuotas diagnostikos prietaisas yra tinkamas tik vienai automobilių markei ir geriausiai dirba tik viena automobilių marke. Dažniausiai tokie prietaisai yra naudojami specializuotuose servisuose, kurie remonto darbus atlieka tik vienai automobilių markei. Universalūs diagnostikos prietaisai tinka daugeliui automobilių markių ir modelių, tačiau šių prietaisų universalumas turi minusą – jie mažiau funkcionalūs vienai automobilių markei. Taip yra dėl to, kad įdiegta programinė įranga yra sukurta plačiam automobilių ratui. Tačiau šie prietaisai yra dažniausiai naudojami servisuose, kadangi su vienu prietaisu galima atlikti įvairių markių automobiliams kompiuterinę diagnostiką.

Taip pat gamintojai gali pasiūlyti yra įvairių rūšių diagnostikos prietaisų. Tai gali būti prietaisai, kurie yra prijungiami prie kompiuterio ir nuo prietaiso prijungiama prie automobilių, šiuo būdų Jus visą informaciją matote savo kompiuteryje. Kita prietaisų rūšis – autonominiai prietaisai, jie veikia kaip planšėtė. Prijungtas prie automobilio prietaisas savo ekrane rodo visą reikiamą informaciją ir visus veiksmus galima atlikti tiesiog tame pačiame įrenginyje. Įrenginiai, kurie naudojami su išmaniaisiais įrenginiais, tai gali būti visi įrenginiai, kuriuose yra įdiegta Android arba OS X operacinės sistemos. Todėl jie puikiai tinka automobilių savininkams, kurie bet kuriuo metu nori atlikti smulkią kompiuterinę diagnostiką savo automobiliui. Kadangi tokie prietaisai yra maži, dažniausiai tokio dydžio kaip telefono kroviklis, dėl to juos galima laikyti tiesiog automobilyje ir radus laiko, patikrinti ar automobilyje nėra jokio gedimo.

(Perskaityta per mėnesį: 91, iš jų šiandien: 1.)