chip tuning įranga
Technologijos

Chip tuning įranga automobilių sportui

Pasaulis keičiasi kiekvieną dieną, išrandami nauji daiktai, kurie mums gelbsti, padeda ir greitina tam tikrus procesus. Taip pat ir technologijos nestovi vietoje, atsiranda naujų arba yra patobulinamos esamos. Seniau, automobilių sporte, norint pasiekti gerus rezultatus, buvo pakeičiamos vienos detalės į kitas galingesnes ir patvaresnes. Dabar yra kur kas kitaip, nors detalių tobulinimas išliko ir tikrai jis išliks. Tačiau dabar su chip tuning įranga yra tobulinama lendant į automobilį kur kas giliau.

Čipavimo įranga į rinką įsiskverbė ganėtinai nesenai ir dar daug kam ji nėra gerai pažįstama. Tai gan sudėtinga technologija ir su ja yra atliekami sudėtingi veiksmai. Chip tuning įranga atlieka programinius veiksmus, modifikuodama automobilių variklius, turbinas ir kitas sistemas. Seniau, visos šios detalės buvo visiškai mechaniškos ir kaip jas padarydavo automobilių gamyklų inžinieriai, tai taip ir likdavo. Dabartiniuose automobiliuose yra kompiuteriai, su kuriais ir dirba šie galios didinimo prietaisai.chip tuning įranga

Šių prietaisų pagalba automobilių kompiuteriuose yra perrašoma tam tikri programinės įrangos failai, kurie lemia tam tikrų mechanizmų darbą. Todėl atliekant gan greitus, tačiau išties sudėtingus darbus, automobilyje atsiranda daugiau arklio galių ir jis patobulėja kitose srityse. Todėl chip tuning įranga atveria naujas galimybes, kai automobiliuose kur kas padaugėja elektronikos ir daugelis sistemų valdomos kompiuteriais. Būtent dėl to automobilių sporte dabartinė konkurencija yra kur kas didesnė. Automobiliuose, nors atrodo sukomplektuoti panašūs mechanizmai, tačiau vienas būna greitesnis, kitas lėtesnis. Tačiau profesionaliam automobilių sporte jau yra mažai išlikusių tokių automobilių, kuriuose yra įdėti neprogramuoti varikliai.

Čipuoti variklius galima ne tik automobilių, tačiau ir motociklų, sunkvežimių ar net žemės ūkio technikos. Visuose juose yra kompiuteriai, kur su chip tuning įranga galima atlikti tam tikras modifikacijos, kur galima padidinti variklio galią. Tačiau net tik automobilių sporto automobiliais yra atliekamas čipavimas, dabar jau dažniau tai yra daroma ir su automobiliais, kuriais važinėjama kiekvieną dieną miesto gatvėmis ar užmiestyje. Kadangi didesnė variklio galia turi vis didesnę paklausą mūsų kasdienybėje.

(Perskaityta per mėnesį: 140, iš jų šiandien: 1.)