diagnostikos įranga
Technologijos

Diagnostikos įranga – serviso pagalbininkas Nr. 1

Kadangi technologijos automobiliuose kasmet vis tobulėja, serviso mechanikams tampa vis sunkiau susidoroti su tam tikromis užduotimis. Automobilių gamintojai norėdami sukurti kuo tobulesnį ir pažangesnį automobilį į transporto sistemas įdieginėja tokias pažangias technologijas, kurioms patikrinti ir suremontuoti yra reikalingi specialūs prietaisai. Vienas iš tokių prietaisų yra diagnostikos įranga, kuria tampa pagalbininku kiekvienam serviso mechanikui.

Automobiliuose vis daugiau įmontuojama elektroninių sistemų, kurios yra geresnės, nei ankščiau buvusios mechaninės. Pavyzdžiui, stabdžių susisdėvėjimo sistema, kuri įspėjamąja lempute perspėja vairuotoją apie tai, kad laikas keisti stabdžių diskus ar kaladėles. Seniau norint tą sužinoti vairuotojas turėjo pats reguliariai stebėti stabdžių sistemą. Gamintojai visą tai daro dėl to, kad nori užtikrinti vairuotojų ir keleivių saugumą transporto priemonėse. Nors šiuo atveju įspėjamojo lemputė yra konkreti ir nurodo tikslią gedimo vietą, yra įspėjamųjų lempučių, kurios tik įspėja vairuotoją apie tai, kad kažkas yra blogai, tokia lemputė yra „Check Engine“. Vairuotojas šiuo atveju nežino koks yra gedimas, o serviso mechanikas gali tiesiog spėlioti ir viską tikrinti iš eilės. Dėl to yra reikalinga diagnostikos įranga, kuri prijungiama prie automobilio kompiuterio ir gali nurodyti tikslią gedimo vietą.diagnostikos įranga

Diagnostikos prietaisų pagalba serviso mechanikas gali tiksliai rasti gedimo vietą ir nebereikės spėlioti ir tikrinti kiekvienos susijusios mechaninės dalies iš eilės. Todėl gedimas yra pašalinamas greičiau ir klientas būna laimingesnis, nes buvo sugaišta mažiau laiko. Kitas privalumas yra tas, kad užtikrinama sugedusios dalies pakeitimas. Jeigu nenaudojama diagnostikos įranga, gedimo vieta yra spėliojama, todėl yra tikimybę, kad nustačius netinkamą gedimo vietą, bus pakeista sveika automobilio dalis. Šiuo atveju yra sutvarkomas automobilis ne tik greičiau, bet ir taupiau.

Kitas privalumas yra serviso vadovams, jeigu naudojama diagnostikos įranga – darbai atliekami greičiau. O tai reiškia, kad per tas pačias darbo valandas Jūsų servisas gali atlikti daugiau remonto darbų ir priimti daugiau automobilių, nes remonto darbai atliekami greičiau. Todėl naudojant diagnostikos prietaisus servisas gali uždirbti daugiau ir investuoti uždirbtus pinigus į įmonės plėtrą.

(Perskaityta per mėnesį: 61, iš jų šiandien: 1.)