Automobilių remontas ir automobilių diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Automobilio remontas: kada darbus atlikti pačiam, o kada važiuoti į servisą?

Kol automobilis važiuoja ir viskas veikia puikia, vairuotojai yra laimingi ir džiaugiasi sėkmingu vairavimu. O ką daryti, kai pastebima, kad automobilis nefunkcionuoja taip kaip reikėtų? Daugelis vairuojančių jau pradeda planuoti kelionę į automobilių servisą arba kreipiasi į pažįstamus, kurie gerai išmano automobilio remonto subtilybes. Žinoma, kai kurie savo automobilius remontuoja patys, mes trumpai aprašysime kokiose situacijose tiesiog būtina kreiptis į automobilių servisą, o kada galima automobilį remontuoti pačiam. Tuo Jums gali pagelbėti elementarios automobilių priežiūros ir remonto žinios, automobilių diagnostikos įranga ar pažįstamo patarimai kokius darbus reikia atlikti.

Kiekvieną kartą atsiradus automobilyje gedimui servise tenka palikti ne vieną dešimtį eurų, kartais ne ir ne vieną šimtą. Tad važiavimas į servisą ne visada yra maloniausia dalis žmogui, turinčiam automobilį. Kiekvienas teisingai mąstantis vairuotojas supranta, kad automobilio priežiūra ir remontas yra būtinybė. Ir šių darbų nereikia atidėlioti, kitu atveju smulkūs gedimai gali virsti brangiai kainuojančiu remonto košmaru. Brangiausias automobilio remontas yra prestižiniame arba specializuotame servise, kur kas pigiau yra remontuoti vadinamuose “garažiniuose“ servisuose. Dažniausiai tokia servisai turi pačią pagrindinę serviso įranga ir todėl gali atlikti tik pagrindinius serviso darbus.

Dėl kiekvienos atsitikusios smulkmenos tikrai neverta kreiptis į servisą, nes jūs patys daugelį darbų galite atlikti patys. Servisai sulaukia įvairių klausimų iš jaunų ir dar per mažai turinčių patirties automobilių vairuotojų. Tokie klausimai pasitaiko įvairūs: kur įpilti automobilio langų valymo skystį, kaip patikrinti automobilio padangų slėgį, įvairių apšvietimo lempučių keitimas. Galbūt tai naujus vairuotojus rengiančių mokyklų problema, o galbūt tiesiog nenorėjimas to išmokti. Todėl būtinai tokius ir sudėtingesnius dalykus turi išmanyti pats automobilio vairuotojas. Juk gali pasitaikyti momentų, kad iš serviso pagalbos tiesiog bus sunku sulaukti. Čia yra pateikti paprasti dalykai, dažniausiai šiuos paprastus remonto darbus galima išmokti praktikuojantys.

Automobilių remontas ir automobilių diagnostikos įranga

Yra kur kas sudėtingesnių dalykų kuriuos jūs galite atlikti patys. Tai gali būti ir ratų keitimas, kitų automobilinių skysčių palaikymas automobilyje ar užsidegusi lemputė prietaisų skydelyje. Dažniausiai automobilio vairuotojui pamačius užsidegusią „Check Engine“ lemputę, kyla blogos hipotezės kas gi atsitiko automobiliui. Jeigu norite būti ramus ir patikrinti kodėl ši lemputė yra užsidegusi, pasinaudokite automobilių diagnostikos įranga, kuri jums pagelbės ne kartą ir padės sutaupyti pinigų. Prijungus šią įranga, Jūs matysite automobilio gedimo kodą, kodą galėsite patikrinti internete ar kituose šaltiniuose, todėl šiuo paprastu būdų žinosite kokia yra problema automobilyje.

Šiais laikais greitėjantis gyvenimo tempas bei nuolatinis laiko trūkumas padarė mus neatsiejamus nuo mūsų transporto priemonių. Todėl dabar važinėjimas automobiliu tapo kasdienybės dalis. Kadangi mes vairuojame automobilius kasdien, todėl mūsų transporto priemonės turi gerai tarnauti, kad nesulauktume netikėtų staigmenų. Būtinai prižiūrėkite automobilį patys, atlikite darbus, kuriuos nurodėme, kad išvengtumėte nemalonių staigmenų. Jeigu reikia, pasinaudokite automobilių diagnostikos įranga, kad diagnozuoti problemą. Jeigu yra rimtesnių gedimų, remontą patikėkite automobilių servisui.

(Perskaityta per mėnesį: 106, iš jų šiandien: 1.)