nauji butai Klaipėdoje
Namai,  Paslaugos,  Pirkiniai

Nauji butai Klaipėdoje: taupyti ar imti paskolą?

nauji butai KlaipėdojeSvajodami apie nekilnojamąjį turtą, esame priversti galvoti apie savo šeimos finansines galimybes. Nors nauji butai Klaipėdoje leidžia rinktis iš itin plačios namų pasiūlos, vis dėlto priimdami vieną ar kitą sprendimą, turime racionaliai įvertinti investicijas, skirtas būsto įsigijimui. Statistika rodo, kad didžioji dalis gyventojų naudojasi banko ir kredito įstaigų pasiūlymais, t. y. butas perkamas su paskola. Tiesa, negalime pamiršti ir kitos medalio pusės – pastaraisiais metais vis daugiau pirkėjų svajonių namus perka savo lėšomis. Nekilnojamojo turto ekspertai tvirtina, kad tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų pranašumų ir savų trūkumų. Svarbiausia – neskubėti ir priimti apgalvotus sprendimus.

Banko suteikiama paskola – puikus sprendimas tuo atveju, jei norite pirkti brangesnį butą, užtikrinantį didesnę investicinę grąžą. Tokiu atveju galite rinktis iš kur kas didesnės pasiūlos ir išsirinkti visus jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius atitinkančius namus. Tiesa, nors nauji butai Klaipėdoje džiugina savo pasirinkimo galimybėmis, prieš priimdami sprendimą, turite įsitikinti, kad paskolos grąžinimas ateityje jums nekels rūpesčių. Nepamirškite, kad turėsite mokėti ne tik mėnesinę įmoką, bet ir palūkanas, be to, jums reikės rūpintis papildomomis išlaidomis, kurios bus skirtos dokumentų tvarkymui ir sutartims. Galiausiai, jums bus reikalingos investicijos, skirtos remonto darbams ir būsto atnaujinimui.

Jei butą perkate savo lėšomis, galite būti tikri, kad pardavimo-pirkimo procesas bus įgyvendintas kur kas greičiau ir efektyviau. Be to, būsite tikri, kad jums nereikės sukti galvos dėl mėnesinių įmokų, t. y. galėsite kur kas efektyviau planuoti finansus. Vis dėlto, būsto pirkimas už sutaupytas lėšas, dažniausiai apriboja buto pasirinkimo galimybes. Nekilnojamojo turto brokeriai teigia, kad gana dažna klaida – visų turimų lėšų sutelkimas į buto kainą. Nepamirškite, kad jums reikės papildomų pinigų dokumentų tvarkymui ir buto įrengimui. Siekiant išvengti neplanuotų finansinių staigmenų, rekomenduojama pirkti jau įrengtą butą, kuriam nereikės greitų remonto darbų.

Buto pirkimas už turimas lėšas paprastai siejamas su investiciniu nekilnojamojo turto įsigijimu. Praktika rodo, kad vis dažniau nauji butai Klaipėdoje ar kitame didesniame Lietuvos mieste perkami su daline apdaila, investuojant į buto įrengimą ir gyvenimo kokybės gerinimą. Interjero dizaineriai teigia, kad kuo brangesnis butas, tuo originalesnių dizaino sprendimų reikalauja pirkėjai. Tokie butai gali būti parduodami už kur kas didesnę kainą, be to, klesti ir naujų butų nuoma. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad vertinant butų pasiūlą, būtina kalbėti apie daugiabučių kokybę, pvz., su paskola dažniausiai perkami ekonominės klasės butai.

(Perskaityta per mėnesį: 86, iš jų šiandien: 1.)